Merdan Yanardağ kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Merdan Yanardağ kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Aşırı iktidar karşıtı, sol eğilimli ve CHP ile de yakınlığ bilinen gazeteci yazar Merdan yanardağ kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte gazeteci Merdan Yanardağ'ın biyografisi

İktidar karşıtı Aşırı muhalif ve CHP yanlısı olarak tanına gazeteci Merdan Yanardağ Sivas’ın Divriği ilçesinde 1959'da doğdu, nüfus cüzdanında doğum tarihi olarak 24.02.1961 belirtilmiş. İlk, orta, lise ve üniversite öğretimini İstanbul’da bitirmiş. İİTİA (Marmara Üniversitesi) Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanında yüksek lisans (master) yaptı. Ardından (İstanbul) Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji doktorasını bitirdi.

5.jpg

Öğrenciliği ağırlıklı olarak Türkiye’nin çok büyük siyasal ve toplumsal bir hareketlilik ve çatışma yaşadığı 1970'li yıllarda geçti. Siyasal mücadele içinde aktif şekilde yer aldı. sol eğilimli  Gençlik örgütlerinde yöneticilik yaptı, dönemin gençlik liderleri arasında yer aldı. Üniversite son sınıf öğrencisiyken 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra tutuklandı ve ceza evine kondu. Merdan Yanardağ, CHP ile yakınlığı ile bilinen TELE1 Televizyonunda genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.