(BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'den çok samimi açıklamar: "Oruç, bana İslam’ın gerçek yüzünü gösterdi"

(BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'den çok samimi açıklamar: "Oruç, bana İslam’ın gerçek yüzünü gösterdi"

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, UN News'in Arapça servisine Ramazan ayı dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu. Guterres, yaptığı açıklamada "Her yıl Ramazan ayında mülteci topluluklarını ziyaret ediyorum Oruç, bana İslam'ın

İslamiyet ve oruç ile ilgili çok samimi açıklamalarda bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, her yıl Ramazan ayında mülteci topluluklarını ziyaret ettiğini belirterek, "Oruç, bana İslam'ın gerçek yüzünü gösterdi" dedi.

"ORUÇ, BANA İSLAM'IN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ"

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, UN News'in Arapça servisine Ramazan ayı dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu. Dünyanın birçok noktasında barışın eksik olduğunu kabul eden Guterres, "Bence, barışın sağlanması için birlik olmamızın vakti geldi. Barış, dünyada sahip olabileceğimiz en değerli şey" dedi. Guterres, 1951'de imzalanan Mülteci Sözleşmesi'nin de Kur'an-ı Kerim'in manevi değerlerine uygun olduğunu söylerken, "Mültecilerin çoğunluğu Müslüman'dı. Ayıca mültecilerin büyük bir cömertlik ve dayanışma içinde oldukları toplulukların çoğunluğunu da yine Müslümanlar oluşturuyordu" dedi.

 (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'den çok samimi açıklamar: "Oruç, bana İslam’ın gerçek yüzünü gösterdi"

ACI ÇEKEN MÜSLÜMAN TOPLULUKLARA ODAKLANIN"

Mülteci kamplarına düzenlediği yıllık ziyaretlerinde dayanışma içinde oruç tuttuğunu kaydeden Guterres, "Genel Sekreter olduğumda, bu geleneğin sürdürülmesi gerektiğini düşündüm. Şimdi ise mülteci topluluklarına değil, acı çeken Müslüman topluluklara odaklanın" açıklamasında bulundu. Ramazan ayında Müslümanlarla birlikte oruç tutmanın kendisine İslam'ın gerçek yüzünü gösterdiğini ifade eden Guterres, "Mültecilere ev sahipliği yapan topluluklarda tanık olduğum barış, dayanışma ve cömertlik duygusu ile mültecilerin dayanıklılığı ve cesareti de son derece ilham vericiydi" sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.