Şeyh Müşerref Hazretleri’nin karısı Safiyye Hacı vefat etti!

Şeyh Müşerref Hazretleri’nin karısı Safiyye Hacı vefat etti!

Nakşî Müceddidî Hâlidî meşâyıhının son dönem en büyük şeyhlerinden Şeyh Müşerref Hazretleri’nin eşi, Safiyye Hacı hayatını kaybetti.

Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Twitter hesabından, Nakşî Müceddidî Hâlidî meşâyıhının son dönem en büyük şeyhinin eşi olan Safiyye Hacı'nın vefat ettiğini duyurdu. Aynı zamanda büyük velî Seyyid Fehîm Arvâsî Hazretleri’nin hafîde-i şerîfesi, Seydâ Şeyh Muhammed Nâzım Hazretleri ile Seydâ Şeyh Muhammed Âsım Hazretleri hazarâtının anneleri olan Safiyye Hacı'nın vefatı, islam dünyasını derinden sarstı.

CÜBBELİ AHMET HOCA BÜYÜK ÜZÜNTÜYLE DUYURDU

Acı haberi sosyal medya hesabında duyuran Cübbeli Ahmet Hoca, "Nakşî Müceddidî Hâlidî meşâyıhının son dönem en büyük şeyhlerinden Şeyh Müşerref Hazretleri’nin zevce-i tâhiresi, büyük velî Seyyid Fehîm Arvâsî Hazretleri’nin hafîde-i şerîfesi, Seydâ Şeyh Muhammed Nâzım Hazretleri ile geride bıraktığı kederli âilesine ve bâhusûs Seydâ Şeyh Muhammed Âsım Efendi Hazretleri’ne sabr-ı cemîl, ecr-i cezîl ihsân eylesin, kendilerine hayırlı uzun ömürlerle dînimize daha nice hizmetler ihsân eylesin. Âmîn!" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.