Erdoğan Ermenistan'ı son kez uyardı! Bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir

Erdoğan Ermenistan'ı son kez uyardı! Bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir

Otuz yıldır Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan'ın 12 Temmuz tarihinde Azerbaycan'ın Tovuz iline yaptığı saldırı sonrası Cumhurbbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a "Bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir" diyerek sert tepki gösterdi.

Yaklaşık 30 yıldır kardeş Azerbaycan topraklarına saldırarak işgal eden Ermenistan, yine gerilimi artıracak girişimde bulunarak, Azerbaycan'ın Tovuz iline yaptığı saldırıya tepkiler artarak devam ediyor. Bu gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı sonrası  açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan'a çok sert ikazlarda  bulundu. Erdoğan, Ermenistan'ın saldırısı ile ilgili "Bu durum olayın herhangi bir sınır ihlali çatışması değil, doğrudan Azerbaycan'a yönelik doğrudan taarruz olduğunu göstermektedir. Bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir." dedi.

7.jpg

Erdoğan açıklamalarına devam ederek, Ermenistan ve Azerbaycan arasında da devam eden bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyla ilgili de birkaç kelam etmeden sözlerimi bitiremeyeceğim. diyerek " Ecdadın asırlar boyunca bu görevi Kafkaslar'da neyse yine yerine getirmeye devam edeceğiz. Dost ve kardeş Azerbaycan'a karşı Ermenistan tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı söylemek istiyorum. Şehit olanlara Allah'tan rahmet yaralananlara şifalar diliyorum. Karabağa'da Ermenistan'ın pervasız saldırılarıyla çatışmaya dönüşmesinden şüpheliyiz. Bu durum olayın herhangi bir sınır ihlali çatışması değil, doğrudan Azerbaycan'a yönelik doğrudan taarruz olduğunu göstermektedir. Bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir." dedi. 

1.jpg

AZERBAYCAN İLE ERMENİSTAN ARASINDA NE OLMUŞTU?

Yaklaşık 30 yıldır  çatışmacı ve işgalci bir politika izleyen Ermenistan, komşusu Azerbaycan, topraklarına bundan yaklaşık otuz yıl önce saldırıya geçerek yaptığı özeliklede hocali katliamıyla Azerbaycan topraklarını işgal etmiş ve o topraklardan geri çekilmemişti. aynı tutumunu devam eden Ermeniztan yine 12 Temmuz 2020 günü tekrar saldırıya geçerek Tovuz iline saldırarak Azeri askerlerin ve  sivillerin ölümüne sebep olmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.