İlham Aliyev "Dış işleri bakanı ortada yok" demişti o bakanı  görevden aldı

İlham Aliyev "Dış işleri bakanı ortada yok" demişti o bakanı görevden aldı

Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırması ve savaş seslerinin yükseldiği şu dönemlerde İlham Aliyev'in ortalıkta olmamakla eleştirdiği dış işleri bakanını Elmar Memmedyarov'u görevden aldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u basının toplantısında fırça atmıştı. Aliyev, Memmedyarov'un karışıklık olduğu zaman ortaya çıkmadığını ve Ermenistan'a dair mevzularla ilgilenmede zayıf kaldığını belirtmişti. Bu gelişmeler üzerine  Aliyev imzalanadığı kararnameyle Memmedyarov görevden alındı ve yerine Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov atadı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakanlar kurulu toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında  "Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz'daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, İçişleri Bakanı, istihbarat servisleri görevlerinin başındaydı,  Ama Dışişleri Bakanı'nı bulamadım" demişti. aliyevin bu açıklamasının ardından Azeri yetkililer, Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'un evden çalıştığını bildirmişti.

2.jpg

Memmedyarov (solda) Aliyev (sağda)Memmedyarov (solda) Aliyev (sağda)

"MEMMEDYAROV'DAN İSTİFA HABERİ GELDİ"
 

haber Ajanslarına düşen habere göre; Aliyev tarafından "Ortada yok" denilerek sert bir şekilde eleştirilen Dışişleri Bakanı, Memmedyarov, Aliyev tarafından imzalanan yeni kararname ile görevden alındı. imzalanan yeni Kararnameye göre; Memmedyarov,  yerine Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov yeni Dışişleri Bakanı olarak atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.