Koronavirüsün yüzeyle temas sonucu bulaşma riskine ilişkin çarpıcı açıklama!

Koronavirüsün yüzeyle temas sonucu bulaşma riskine ilişkin çarpıcı açıklama!

Koronavirüsün, kirli yüzeylere dokunulması sonucu bulaşma riskinin olup olmadığına ilişkin Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Açıklamada riskin 10 binde 1'den az olduğu ifade edildi.

 Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nden; Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılarak ölümlere neden olan İngiltere, Brezilya ve Güney Afrika gibi birkaç ülkede farklı mutasyonları görülen koronavirüse ilişkin önemli bir açıklama yapıldı.

RİSK 10 BİNDE 1'DEN AZ

Açıklamada, koronavirüsün kirli yüzeylere dokunulması sonucu bulaşma riskinin 10 binde 1'den az olduğu vurgulandı.

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkez Direktörü Rochelle Walensky'nin yaptığı açıklama şu şekilde:

"Kirli yüzeyler ve nesnelerle temas yoluyla Kovid-19'a neden olan virüsten etkilenilebilir ama bulgular, bu şekilde enfekte olmanın düşük olduğunu gösteriyor."

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkez, güncellediği kılavuzunda, koronavirüsün kirli yüzeylere dokunulması sonucu bulaşma riskinin 10 binde 1'den az olduğunu açıkladı.

Koronavirüs, uzmanlara göre, esasen havada asılı kalan küçük veya büyük damlacıklar halinde solunum yoluyla bulaşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.