2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen sınavın yapılacağı tarih açıklandı. Peki 2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

MEB 2021 yılı sınav takvimi açıkladı. Bu kapsamda İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek olan binlerce öğrenci sınav için araştırmalarını hızlandırdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ''Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar.'' dedi.  Peki 2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

2021 İOKBS BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

İOKBS bursluluk sınavı, 25 Nisan 2021 tarihinde yurt genelinde kurulacak sınav merkezlerinde yapılacak.

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

İOKBS BURSULUK SINAVI KONULARI NELERDİR?

Bakan Selçuk; “Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10’uncu ve 11’uncu sınıf öğrencilerimiz 9’uncu sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerimiz de sadece 9’uncu sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak.” ifadelerini kullandı.

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

İOKBS SINAVI NEDİR?

İOBS sınavında başarılı olanlara devlet tarafından burs ve kalacak yer verilecektir. Sınava 5. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrenciler girebilmektedir. Sınavın eski adı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'dır. Ayrıca bursu almaya hak kazanan öğrencilere verilen burslar ve yurt ücretleri geri ödemesizdir. Yani eğitimini tamamlayanların daha sonra herhangi bir borcu olmayacaktır, burslar karşılıksız verilecektir. 

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı ne zaman yapılacak?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.