AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme tarihleri güncellendi!  AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme 2021 ne zaman?

AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme tarihleri güncellendi! AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme 2021 ne zaman?

AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme 2021 ne zaman? Kayıtlar nasıl yapılır? AÖL 1.dönem sınavlar ne zaman? Sınavlar online mi yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) AÖL 1. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini güncelledi. İşte detaylar...

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) 1. dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri MEB tarafından 22 Ocak itibariyle güncellendi. İşte güncel takvim...

2021 AÖL 1.DÖNEM YENİ KAYIT NE ZAMAN?

MEB'den yapılan açıklamada, ''Açık öğretim lisesi 2020/1. Dönem ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemleri, 22 Ocak - 15 Şubat 2021 tarihleri arasında olmak üzere, tekrar açılmıştır. 

Eylül ve Ekim aylarında 2021 dönemi için ilk (yeni ) kayıt ve kayıt yenileme işlemi yaptırmış ve öğrencilik durumu sistem üzerinden aktif olan öğrencilerin, tekrar ilk (yeni) kayıt ve kayıt yenileme işlemi için ücret yatırmalarına ve başka bir işlem tesis etmelerine gerek yoktur. Bu öğrencilerimiz isterlerse sınava girecekleri derslerini güncelleyebilirler.'' denildi. 1. dönemde örgün eğitim kurumlarında aktif olan öğrencilerin yeni kayıtları alınmayacağı da bildirildi.

KAYIT YENİLEME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme tarihleri güncellendi! AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme 2021 ne zaman?

1. dönem sınavından sonra açılacak olan; 2. dönemde sınavlar arasındaki sürenin kısa olması nedeniyle bu dönemde sadece kayıt yenileme işlemleri yapılacak. (Öğrencilerden kayıt yenileme ücreti alınmadan kayıt yenilemeler sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilecek.) 2. dönemde ilk kayıt kapsamında öğrenci kaydı alınmayacak.

1. dönemde Açık öğretim lisesine yeni kayıt olacak öğrencilerden ortaokul veya ilköğretim mezuniyet bilgisi e-Okuldan gelen öğrencilerimizin kayıtları halk eğitimi merkezlerimiz tarafından yapılacak.

Ancak bu durumdaki öğrencilerin yeni kayıt işlemlerinin yapılması için halk eğitimi merkezlerine mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile yeni kayıt isteğine dair dilekçelerini ulaştırmaları gerekiyor. (Öğrenci 18 yaşından küçükse ayrıca velisinin de talebi gerekir). İlk kayıt olmak için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerin kayıtlarını takip etmeleri ve ilk  kayıt kılavuzunda belirtilen hususlar doğrultusunda işlemlerini yürütmeleri gerekiyor.

YENİ KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme tarihleri güncellendi! AÖL 1. dönem yeni kayıt, kayıt yenileme 2021 ne zaman?

1. DÖNEM SINAVLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2020-1. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021 Perşembe günü başlayıp 01 Mart 2021 Pazartesi günü saat 23.59'a kadar yapılacak

SINAVLAR ONLİNE Mİ OLACAK?

MEB, sınavları koronavirüs salgını nedeniyle online yapacak. Öğrenciler sınavlarını bilgisayar başında olacak.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.