Atama kararı Resmi Gazete'de! Ziya Selçuk gitti, Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı oldu

Atama kararı Resmi Gazete'de! Ziya Selçuk gitti, Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı oldu

Görevinden affını isteyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talebi kabul edildi. Selçuk'un yerine bakan olarak Mahmut Özer atandı.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı görevinden istifa ettiği iddia edilen Ziya Selçuk hakkındaki gerçek ortaya çıktı. Resmi Gazete'de yer alan atama kararlarına göre Ziya Selçuk, görevinden affını istedi. Selçuk'un bu talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da karşılık buldu. Selçuk'un yerine Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olarak atandı.

KARAR RESMİ GAZETEDE

Resmi Gazete'de yer alan atama kararında şu ifadeler yer aldı:

" Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104'üncü ve 106'ıncı maddeleri gereğince atanmıştır"

Atama kararı Resmi Gazete'de! Ziya Selçuk gitti, Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı oldu

"YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇMEK KRİTİK BİR HAL ALMIŞTIR"

Öte yandan görevi Ziya Selçuk'tan devralan yeni Bakan Mahmut Özer, okulların açılmasına ilişkin olarak şunları söyledi:

"Geçen 1,5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için Sayın Bakan'ımızın da çok önemli çalışmaları oldu. Bu çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye'nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.