Bakan Selçuk duyurdu: 12 Ekim'de 2,3,4 ve 8 ile 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

Bakan Selçuk duyurdu: 12 Ekim'de 2,3,4 ve 8 ile 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 12 Ekim Pazartesi günü 2,3,4 ile 8 ve 12.sınıfların yüz yüze eğitime başlayacaklarını açıkladı. Buna göre haftada 2 gün ders olacak, okula gelmek istemeyen öğrenciler uzaktan eğitim ile devam edecek ve devamsız sayılmayacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında yüz yüze eğitimde alınan yeni kararları açıkladı. Selçuk, 31 Ağutos'ta anasınıfı ve 1.sınıfların yüz yüze eğitime başladıklarını anımsatarak, '' Okullarımızda yüz yüze eğitimde üçüncü haftadayız. Tedbirler aldığımız için de üçüncü aşamaya geçmeye hazırız. 12 Ekim Pazartesi günü ilkokul 2, 3, 4, 8, 12'inci sınıflar ve özel eğitimli öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlayacağız" dedi. 

OKULA GELMEYEN ÖĞRENCİNİN DEVAM HAKKI KORUNACAK

Bakan Selçuk, yüz yüze başlayan öğrencilerin 2 gün okulda olacağını ve yüz yüze eğitime başlama konusunda çocuklarını okula göndermek istemeyen velileri de düşünerek devam zorunluluğunu kaldırdıklarını açıkladı. Selçuk, ''Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi gruplara ayrılarak azaltılacak. Okulda kalma süreci eskisine oranla kısaltılacak. Bunları sizinle paylaşacağız. Bu aşamada da isteyenler okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek. Çünkü öğrencilerimiz her koşulda devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacaktır. Ayrıca her öğrencimizin sosyal ve akademik gelişimleri yakından takip edilecektir" diye konuştu. 

Bakan Selçuk duyurdu: 12 Ekim'de 2,3,4 ve 8 ile 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

UYGUN GÖRÜLMEYEN KÖY OKULLARI AÇILMAYACAK

Okullarda Covid-19 ekipleri oluşturduklarını belirten Selçuk, ''Çocuklarımızı sağlık ve güvenle karşılamak için hazırız. Başlangıçta çok düşük olan başlangıç oranları yükselerek yüzde 80'e yaklaştı. Köy okullarımız ilkokul ve ortaokul olmak üzere tüm sınıf seviyeleriyle açılacak. Mevcut yönetmelikte, öğrenci sayısı az olduğunda öğrenciler taşıma eğitim yoluyla en yakın okula yönlendiriliyordu. Geçtiğimiz hafta yayımladığımız yönetmelik değişikliğiyle birlikte, bundan böyle öğrenci sayısına bakılmaksızın köylerdeki okullarımız velilerimizin tercihine bağlı olarak açık kalacak. Bu süreçte, İl Hıfzıssıhha Kurullarının koşullarını uygun görmediği köy okulları ise yüz yüze eğitime devam edemeyecek. Halihazırda başlatmış olduğumuz köy okullarında iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına da hız verdiğimizi de belirtmek isterim" dedi.

Bakan Selçuk duyurdu: 12 Ekim'de 2,3,4 ve 8 ile 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

MEB'DEN 500 BİN TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 500 tablet dağıtımıyla ilgili detayları aktaran Bakan Selçuk, "Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisiyle hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarlarını peyderpey teslim etmeye başlayacağız. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından; ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı. Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilerek cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak" ifadelerine yer verdi.

Bakan Selçuk duyurdu: 12 Ekim'de 2,3,4 ve 8 ile 12.sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum