KPSS branş bazında sıralamaları güncellendi

KPSS branş bazında sıralamaları güncellendi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının güncellendiğini duyurdu.

2018-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavına katılan adayları ilgilendiren açıklama ÖSYM'den geldi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre, 2018 yılı KPSS sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi ve  güncellenen bilgiler ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı. Adaylar, https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler.

ÖSYM'in resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre, branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme hedefiyle oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren başka adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge kalitesi taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bulgular temel alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üstünden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üstünde alakalı işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak tespit edilen eğitim verileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, müracaat da belirttikleri eğitim verileri baz alınarak hazırlanmıştır. denildi.

ÖSYM AİS GİRİŞ

KPSS branş bazında sıralamaları güncellendi

Açıklamanın devamında, ''Milli Eğiitm Bakanlığı doğrulusunda oluşturulan öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan çeşitleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları seneler ve öncelikleri, TTK kararlarına göre denetim edilerek, adayların alan bazındaki müracaatları temel alınarak belirlenmektedir. Bu amaçla öğretmen adaylarının dal bazında sıralama verilerini denetim eder iken bu hali göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.'' bilgilerine yer verildi.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

KPSS branş bazında sıralamaları güncellendi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.