LGS tercih robotu 2021 |LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak 2021?

LGS tercih robotu 2021 |LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak 2021?

2021 LGS yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden duyuruldu. Sonuçlara göre herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar 1. nakil tercihi yapacak. Peki LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak? İşte LGS tercih robotu 2021...

Milli Eğitim Bakanlığınca 6 Haziran'da merkezi olarak uygulanan LGS'nin sonuçları 30 Haziran'da açıklanmıştı. Milyonlarca aday 5-16 Temmuz arasında lise tercihlerini yaptı. Tercih sonuçları da 26 Temmuz'da erişime açıldı. Sonuçlarına göre bir yere yerleşemeyen adaylar LGS 1. nakil tercih başvurusunda bulunacak. Peki LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak? İşte LGS tercih robotu 2021...

LİSE 1. NAKİL TERCİH NASIL YAPILACAK 2021?

Adaylar 1. tercihlerini 26-30 Temmuz tarihleri arasında “https://eokul.meb.gov.tr” internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapacak. 1. nakil tercih sonuçları 2 Ağustos'ta açıklanacak.

Yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak. Tercih işlemleri, “http://www.meb.gov.tr” veya “https://eokul.meb.gov.tr” internet adreslerindeki tercih listelerine göre yapılacak.

LGS TERCİH ROBOTU 2021

2. nakil başvuruları ise 02-06 Ağustos 2021 tarihlerinde alınacak. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 okul tercihinde bulunabilir. Yerleştirmede tercih yapmayan öğrenciler, nakil dönemlerinde tercihte bulunabilirler. 2. nakil tercih başvuru sonuçları 9 Ağustos'ta açıklanacak.

LGS tercih robotu 2021 |LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak 2021?

2021 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yeni eğitim öğretim yılı 6 Eylül'de başlayacak. Pandemi şartlarının elverişsiz olması halinde okulların açılması ertelenebilir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son dönemdeki vaka artışlarının okullarının açılış tarihini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruya “Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin şüphesi olmasın. Toplumumuzdan beklentimiz de buna destek olmak yönündedir. Odak noktamız okulların açılması” cevabını verdi.

LGS tercih robotu 2021 |LGS 1. nakil tercih nasıl yapılacak 2021?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.