Milyonlarca öğrenci gelecek yanıtı bekliyordu! Bakan Özer'den uzaktan eğitim açıklaması!

Milyonlarca öğrenci gelecek yanıtı bekliyordu! Bakan Özer'den uzaktan eğitim açıklaması!

Uzaktan eğitim, Omicron varyantının yayılmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den net açıklamalar geldi.

Milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren "uzaktan eğitim" açıklaması, MEB Bakanı Mahmut Özer'den geldi. Görevin başına geldiği ilk günden beri yüz yüze eğitim için çabalayan Özer, uzaktan eğitime sıcak bakmadığını dile getirerek, aynı duruşu sergilemekte ısrarcı olduğunu dile getirdi. Uzaktan eğitimin söz konusu olmayacağına dikkat çeken Özer, "Yeni varyantlar ortaya çıktığında hemen ilk akla gelenin okulların yüz yüze eğitime ara vermesi tartışmalarını yersiz buluyorum." dedi.

Milyonlarca öğrenci gelecek yanıtı bekliyordu! Bakan Özer'den uzaktan eğitim açıklaması!

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİN AŞI ORANLARI

Öğrenci ve öğretmenlerin aşı oranlarına değinen Özer, her şeyin yolunda gittiğini de ekleyerek, "En az bir doz aşı olan öğretmen oranımız yüzde 93, en az iki doz aşı olan öğretmen oranımız ise bugün itibarıyla yüzde 89. Aşı olmayıp hastalığı geçirerek antikor oluşturan öğretmen oranımız ise yaklaşık yüzde 5. Dolayısıyla en az iki doz aşı olan ve antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 94'e ulaştı.

Geliştirdiğimiz sistemde sınıf bazlı süreci yönettik, vaka ve yakın temasları takip ederek sadece sınıf düzeyinde yüz yüze eğitime 10 gün ara verdik. Şu ana kadar süreç oldukça başarılı devam etti. Yaklaşık 4 aydan beri kesintisiz haftada 5 gün eğitime devam edebildik. Bu süreçte okullarda kapatılan sınıf sayısı toplamda yüzde 1'in çok çok altında seyretti. Bugün sadece 1524 sınıfımızda yüz yüze eğitime ara verildi. 850 bin sınıfımızın olduğu göz önüne alındığında bu rakam oldukça düşük." ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.