ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklandı mı? ÖSYM ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak?

ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklandı mı? ÖSYM ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak?

ÖSYM, ALES, YÖKDİL, e-YDS ve DHBT sınavlarının koronavirüs salgını nedeniyle ertelendiğini duyurmuştu.Peki ÖSYM ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklandı mı?

Koronavirüs vaka sayılarındaki artıştan dolayı, ÖSYM Başkanı Halis Aygün 2020 Aralık ayında ALES, YÖKDİL, DUS-STS Diş Hekimliği, E-YDS 13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurmuştu. Aradan haftalar geçmesine rağmen bir açıklama gelmemesi üzerine ÖSYM'nin ertelediği sınavları ne zaman yapacağı sorusu gündem oldu. Peki ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklandı mı? ÖSYM ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak?

2021 ALES, YÖKDİL, E-YDS VE DHBT NE ZAMAN YAPILACAK?

Pandemi nedeniyle ertelenen MEB ve ÖSYM sınavlarına ilişkin yeni bir tarih henüz verilmedi. Koronavirüs aşılarının yapılmaya başlaması ve salgındaki vaka hızının düşmesiyle ertelenen sınavların yakın bir tarihte tekrar yapılması bekleniyor.  ÖSYM tarafından son dakika bir duyuru yapıldığında haberlerimizde yer vereceğiz.

ÖSYM 2021 sınav takvimi açıklandı mı? ÖSYM ertelenen sınavlar ne zaman yapılacak?

ERTELENEN ÖSYM SINAVLARI İÇİN SON DURUM NEDİR?

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan son açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanlığımızın Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.
Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.