YKS ek tercihler başladı!  İşte YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu

YKS ek tercihler başladı! İşte YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu

Üniversiteye yerleşemeyen adayların merakla beklediği YKS ek tercih kılavuzu yayımlandı ve ek tercihler bugün itibariyle başladı. Tercihler ÖSYM'nin aday işlemleri sayfasından alınacak.

2020 YKS ek tercih kılavuzu erişime açıldı. YKS ek tercihler 17 Eylül Perşembe günü itibariyle resmen başladı. ÖSYM, adayların tercihlerini, 17-23 Eylül 2020 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerini duyurdu.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EK TERCİH KILAVUZU

2020-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Ek yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından paylaşılan 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2020-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacak.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

YKS ek tercihler başladı! İşte YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu

EK YERLEŞTİRME ÜCRETİ

Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL olarak belirlendi. Ücretler, 24 Eylül 2020 tarihi saat 23.59’a kadar yatırılabilecek. Ücretlerini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler geçersiz sayılacak.

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ

YKS ek tercih yapan adaylar için üniversite kayıtları 5-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak.  Elektronik kayıtlar da 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler. Ayrıntılı bilgi, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alıyor.

YKS ek tercihler başladı! İşte YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.