YÖK açıkladı: Üniversiteler 1 Ekim'de açılacak

YÖK açıkladı: Üniversiteler 1 Ekim'de açılacak

YÖK Başkanı Yekta Saraç, ''Bugün itibariyle; üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasındabaşlayacak şekilde planlamaları istenmiştir.'' dedi.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversitelerin açılış tarihi hakkında açıklamalarda bulundu. Koronavirüs pandemisi nedeniyle  üniversitelerin açılışı ileri bir tarihe ertelendi.

Başkan Saraç yaptığı açıklamada, ''  YÖK olarak, bugün itibariyle üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.'' ifadelerini kullandı. 

564

Saraç, ayrıca kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılmasının da önemli olduğu belirterek bunun için üniversitelere karar alma süreçlerinde geniş imkanlar tanıdıklarını ifade etti ve ekledi, ''    Böylece üniversitelerde fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak olan uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek.'' 

564

HİBRİT MODELİ 

Prof. Dr. Saraç, üniversitelerin açılış tarihini ilan ettiği Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesile ile getirilen karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diledi.

Saraç yaptığı paylaşımda, ''Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığının karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunun altını çizmek isteriz…'' diye konuştu.

YÖK Tarafından Yapılan Resmi Açıklamanın Tam Hali İçin Tıklayınız

564

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum