YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan uzaktan eğitim açıklaması

YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan uzaktan eğitim açıklaması

YÖK Başkanı Yekta Saraç,"Üniversitelere uygulamalı dersler/programlar haricinde tüm dersleri/ programları bu süreçte uzaktan yapmalarını önerdik. Kararı her bir üniversite yönetimi kendi verip, duyuracak" dedi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda YÖK Başkanı Prof. Yekta Saraç ile uzaktan eğitim konusunu konuştuklarını aktardı. 

Gazeteci Candaş Tolga Işık, YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesine ilişkin olarak,"Elbette yüzyüze eğitimin yerini tutması mümkün değil ama üniversiteleri açmamakla belli bir süre uzaktan eğitim vermek arasında karar vermemiz gerekiyor.Öğrencilerimizin ve hocalarımızın sağlığı bizim için önemli... Bu yüzden üniversitelere uygulamalı dersler/programlar haricinde tüm dersleri/ programları bu süreçte uzaktan yapmalarını önerdik. Kararı her bir üniversite yönetimi kendi verip, duyuracak.Üniversitelerin toplum  sağlığını ilgilendiren bir konuda  Sağlık Bakanlığı görüşünün aksine karar alması mümkün değildir" dediğini aktardı.

 

 

YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan uzaktan eğitim açıklaması

NE OLMUŞTU?

Yüksek Öğretim Kurulunca (YÖK) üniversite gönderilen yazıda "2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmişti. ifadesi yer almaktadır." ifadelerine yer verilmişti. Bu kapsamda derslerin salgın nedeniyle yüz yüze yapılmaması istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.