Ziya Selçuk: Tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime geçilmesi şimdilik mümkün değil

Ziya Selçuk: Tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime geçilmesi şimdilik mümkün değil

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze tam zamanlı geçmenin kısa vadede mümkün olmadığını açıkladı. Selçuk, ''Salgının şartlarına göre en güvenli ve faydalı uygulamayı yürürlüğe koyacağız" dedi.

Öğretmenlerin Mesleki Çalışma Programının açılış konuşmasını yapan Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Salgın sürecindeki şartların  çocukların ve öğretmenlerin okullara dönmesine elverişli olmadığını vurgulan Selçuk,  "Bizler yarıyılın büyük bir kısmında çabamızı, emeğimizi, sevgimizi yine uzaktan, ekranları aşarak vermeye çalıştık. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki bu anlamda çok büyük bir yol kat ettik. Uzaktan eğitimin zorluklarını en iyi sizler biliyorsunuz; engelleri aşmanın, uzakları yakın, her evi okul, her ekranı sınıf kılmanın uzmanı da yine sizlersiniz" ifadelerini kullandı. 

ÖĞRETMENLERE SESLENDİ: ÜZERİNİZE DÜŞENİ FAZLASIYLA YAPTINIZ

Bakan Selçuk, "Olağanüstü şartlar, olağanüstü çabaları ve çözümleri de beraberinde getiriyor" dedi ve şöyle devam etti;

"Sizler, bu süreçte karşılaştığınız zorlukları aşmakta, eksikliklerinizi tamamlamakta, mesleğinizi en iyi şekilde icra etmekte, her şeyin ötesinde öğretmek için öğrenme konusunda büyük bir çaba sarf ettiniz. Uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimden kat be kat zahmetliydi, çok yoruldunuz; bunu biliyorum. Bu süreçte velilerinizle daha aktif ve daha verimli bir iletişim içindeydiniz. Dijital yeterliklerinizi geliştirdiniz, ekranlara alıştınız ve onu her zamankinden daha etkin kullandınız. Süreci birçok ülkeden daha başarılı şekilde yürüttük ve sizler üzerinize düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirdiniz. Hepinize müteşekkirim" 

''15 ŞUBAT İTİBARİ İLE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR''

Ziya Selçuk, 15 Şubat itibariyle yeni bir dönemin başlayacağının altını çizerek,  "Dileğimiz salgının en kısa sürede bir engel olmaktan çıkması ve okullarımızın yine sizlerle ve çocuklarımızla hayat bulması; alışık olduğu seslere, renklere, yüzlere ve doğal ritmine kavuşması" şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.