Amazon yeni önlemini duyurdu, Ülkemizde de geçerli olacak

Amazon yeni önlemini duyurdu, Ülkemizde de geçerli olacak

Amazon'un pazardaki sahte ürün satışı yapanlara karşı belirlediği hedef ile bunu sıfıra indirmeyi sağlamaya çalıştığı ifade ediliyor. Project Zero girişimi hamlesi 7 yeni ülke içinde daha hizmete girdi.

Amazon'un pazardaki sahte ürün satışı yapanlara karşı belirlediği hedef ile bunu sıfıra indirmeyi sağlamaya çalıştığı ifade ediliyor. Project Zero girişimi hamlesi 7 yeni ülke içinde daha hizmete girdi. Amerika Birleşik Devletlerinin e-ticaret devlerinden Amazon firmasının yaptığı açıklamaya göre, Amazon Project Zero girişim hamlesi Türkiye, Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de dahil olduğu tam 7 yeni ülke içinde daha hizmete girdi. Dahil edilen bu yeni ülkelerle Amazon pazarının yer aldığı toplam on yedi ülkeyi içine alan Project Zero, Amazon’un gelişmiş ve yenilik yanlısı yapay zeka teknolojisi alanındaki markaların ifade edeceği detaylı bilgiler ile destekleyerek yapılan sahte ürün satışlarının sıfıra düşürülmesi hedefleniyor Amazon şirketi müşterileri için her zaman orijinal ürünlerin satışını yapmak adına uzun zamandır devam ettiği çalışmalar ve yatırımların ardından ilk defa 2019 senesinde kullanıma açılan Project Zero, aralarında Arduino, BMW, ChessCentral, LifeProof, OtterBox, Salvatore Ferragamo ve Veet’in de yer aldığı, 10 binin üstünde global marka ve yeni girişim tarafından desteklenmektedir. Yapılan açıklama verilerine dayanarak, şu anda aktif olarak Amazon Project Zero kullanıcısı olan markalar, yeni dahil edilen pazar yerlerinde hiçbir işlem yapma gereksinimi duymadan markalarını koruma altına alabilecekler.

Günlük Yaklaşık Olarak 5 Milyar Ürünü Tarıyor

Amazon’a ait olan otomatik koruma sistemi sayesinde, bir gün içerisinde toplamda 5 milyarın üstünde güncel ürünü etkin ve devamlı olarak tarıyor ve şüpheli işlemleri belirliyor. Sistem gücünü Amazon’un yapay zeka sistemleri sayesinde alıyor. Ayrıca bu otomatik koruma sistemi, devamlı olarak yeni bilgiler ile destek aldığı için sahte ürünlerin listelenmesine engel olurken, gün geçtikte daha iyi sonuçları veriyor. Project Zero markaları kendi yönetmiş oldukları araçlar sayesinde güçlendiriyor ve onlara pazardaki sahte ürünleri henüz eşi ve benzeri görülmeyen bir biçimde kaldırma şansı veriyor. Sistem bünyesinde kaldırılan ürünler, otomasyon koruma sistemlerine paylaşılıyor ve bu sebeple de sahte ürünlerin gelecek dönemlerde etkili bir şekilde önlenmesi mümkün oluyor. Ürünün seri numarasının tanımlanması, markaların kendine ait olan üretim ya da paketleme evrelerinde uygulamış oldukları benzersiz bir kod yardımıyla kullanılabiliyor ve markaların Amazon içinden satışı yapılan bütün ürünlerinin birer birer tarandıktan sonra orijinal olup olmadığının tespit edilmesine katkı sağlıyor. Ürüne ait seri numarasını tanımlama isteğe bağlı bir durum olsa da Project Zero’nun bir kısmı haline gelen markalar bu sistemle beraber en iyi sonuçlara ulaşma imkanı veriyor. Project Zero, Amazon’un markaların sahip olduğu fikri mülkiyetlerin korunması adına uygulamaya başladığı farklı araçlardan sadece bir tanesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.