Aylık destek 200 euro’dan 300 euro’ya yükseldi

Aylık destek 200 euro’dan 300 euro’ya yükseldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni bir çalışma ile duyurduğu projeyi paylaştı. Artık çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinde bir değişiklik yapılarak aylık 200 euro olan desteğin 300 Euro’ya yükseltildiğini

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni bir çalışma ile duyurduğu projeyi paylaştı. Artık çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinde bir değişiklik yapılarak aylık 200 euro olan desteğin 300 Euro’ya yükseltildiğini açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Avrupa Birliği ile ortak yapılan çalışma kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu’nca Ankara, İstanbul ve İzmir’de faaliyete geçirilen ‘Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ yardımıyla özel gereksinim gerektiren çocuğa sahip olan annelere 50 Euro artış yapılarak (350 Euro) ödeme verilecek destek yapılacağını aktardı. Yapılan projeye ilişkin olarak bilgi paylaşan Bakan Selçuk, “Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır” sloganını kullanarak 2019 yılı itibariyle başlayan projede halen 0-24 aylık çocuğa sahip olan 4/a statüsü kapsamında bulunan sigortalı çalışan annelerin bu projeden yararlanabileceğini ifade etti. Proje kapsamına giren annelerin bu projeden yararlanmak amacıyla internet üzerinden başvuru yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

Projenin Amacı Aile Birliğini Korumak ve Güçlendirmek

Bakan Selçuk ayrıca yaptığı açıklamada bu projenin amacının, kadınların kayıtlı şekilde çalışma hayatını desteklemek ve aile ile iş hayatı arasındaki dengenin güçlenmesi olduğunu dile getirdi. Bakanlığın amacı aile birliğindeki bütünlüğü korumayı ve bu yapıyı güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu projeye başvuru işlemlerinin sürdüğünü belirten Bakan Selçuk, proje kapsamındaki desteklerin önümüzdeki senelerde de kademeli olarak artırılıp, 2021 yılında 325 Euro 2022 yılında da 350 Euro olacağının altını çizdi. Projeye başvuru yapmak için www.sgkegitimlibakici.org ya da www.sgk.gov.tr internet adreslerini kullanıp e-devlet şifresiyle giriş yapmak  yeterlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.