Bursa şehir hastanesine kesintisiz ulaşım sağlayacak proje Cumhurbaşkanlığı onayına gönderildi

Bursa şehir hastanesine kesintisiz ulaşım sağlayacak proje Cumhurbaşkanlığı onayına gönderildi

Bursa Şehir Hastanesi’ne sürekli olarak sıkıntısız ulaşım sağlanması için projesi yapılan ve Mayıs ayı içerisinde yapılan protokol ile beraber yapımını üstlenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devri yapılan

Bursa Şehir Hastanesi’ne sürekli olarak sıkıntısız ulaşım sağlanması için projesi yapılan ve Mayıs ayı içerisinde yapılan protokol ile beraber yapımını üstlenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devri yapılan Emek Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattına ilişkin olarak bütün uygulama projeleri sona gelirken, ihalenin yapılması adına Cumhurbaşkanlığı'nın onayı bekleniyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Emek - Yüksek Hızlı Tren - Şehir Hastanesi Uzatma Hattı projesinin, Bakanlar Kurulunun almış olduğu karar ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devri yapılmıştı. Alınan kararın 25 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandıktan sonra Resmi Gazetede yayımlanmasından sonra Bursa - Ankara arasında oluşan trafiğin hızlı akmasını sağlayacak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında yapılan ve imzalanan protokolle, imalat çalışmaları Bakanlığa devredildi.

Güzergah Ve Raylı Sistem Araçlarının Temini İçin Onay Gerekiyor

İmzalanmış olan protokole bakıldığında Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, projenin ihalesinin yapılması için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'ndan ödeneğin temin edilerek yetki alması gerekiyor. İhalenin yapılarak bütün imalat aşaması bittikten sonra hattın Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesini Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, raylı sistem araçlarının temin edilmesini de sağlamış olacak. Bakanlık ile yapılan protokolde hem güzergahın hem de faaliyetine başlayacak olan raylı sistem hattına ilişkin uygulama projelerini bitiren Büyükşehir Belediyesi, bütün bu projeleri Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne teslimatını yaptı. İhalenin yapılması adına gerekli olan bütün çalışmaları bitiren Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü de ihalenin onaylanması için dosyayı Cumhurbaşkanlığı'na iletti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.