Emekli Maaşları Ve Bayram İkramiyesi Tarihleri Belli Oldu

Emekli Maaşları Ve Bayram İkramiyesi Tarihleri Belli Oldu

Bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği konusunda sevindiren haber geldi. Bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklandı.

Vatandaşların yüzünü güldüren bir gelişme olarak karşımıza çıkan bayram ikramiyesi geçen Ramazan Bayramında olduğu gibi bu sene kurban Bayramında da emeklilere ödenecek. Bayram ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği konusunda sevindiren haber geldi. Bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yapan Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu açıklamada zamlı olarak ödenen Temmuz ayına ait aylıkların ve Kurban Bayramında emeklilere verilecek olan bayram ikramiyelerinin 17 Temmuz tarihinde ödeneceğini dile getirdi. Bakanın yapmış olduğu bu açıklamanın ardından, emeklilerin hangi günde bayram ikramiyesi alacağı da belli olmuş oldu. Böylece bayram ikramiyeleri için SSK emeklileri 17-26 Temmuz tarihlerinde, BAĞ-KUR emeklilerinin ise 25-28 Temmuz tarihlerinde aylık ödeme günlerinde hesaplarında ödemeyi görecekleri açıklanmış oldu.

SSK Emeklilerinin Maaş ve İkramiye Alacağı Tarih Belli Oldu

Emekliliğe hak kazanan vatandaşların her ay emekli maaşları belirlenen tarihlere göre hesaplarına yatıyor. Bu ay her yıl olduğu gibi vatandaşların yüzünü güldüren ve bayram öncesinde hesaplara yatırılması kararı alınan emekli maaşları belirlenen tahsis numarasının rakamına bakılarak yatırılacak. Böylece tahsis numarası son rakamı 9 olanlar için ayın 17’sinde, tahsis numarasının son rakamı 7 olanların 18’inde, yine tahsis numarasının son rakamı 5 olanlar maaşları ayın 19’unda, tahsis numarasının son rakamı 3 olanların maaşları ayın 20’sinde, tahsis numarasın son rakamı 1 olanların maaşları ayın 21’inde, tahsis numarasının son rakamı 8 olanların maaşı 22’sinde, tahsis numarasının son rakamı 6 olanların maaşları 23’ünde, tahsis numarasının son rakamı 4 olanların maaşı 24’ünde, tahsis numarasının son rakamı 2 olanların maaşı 25’inde ve son olarak tahsis numarasının son rakamı 0 olan kişilerin de maaşları ayın 26’sında hesaplarına yatacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.