Emeklilerin 2. promosyon ödemeleri

Emeklilerin 2. promosyon ödemeleri

Emekliler ek gelir niteliğinde olan promosyon ödeme ücretlerinin miktarı açıklandı. 13 milyon kişiden fazla emeklinin faydalanmasının mümkün olduğu ve emekli maaşını istediği banka üzerinden alan emekliler bundan yararlanabiliyor.

Emekliler ek gelir niteliğinde olan promosyon ödeme ücretlerinin miktarı açıklandı. 13 milyon kişiden fazla emeklinin faydalanmasının mümkün olduğu ve emekli maaşını istediği banka üzerinden alan emekliler bundan yararlanabiliyor. 2017 yılında başlayan promosyon ödemelerine ait ikinci ödeme 2020 Şubat ayı içerisinde tekrar başladı. Peki emekli maaşı promosyon ödemeleri hangi tarihte yapılıyor ve promosyon başvurusu nasıl yapılır sorularının cevaplarına bakalım.

Hangi Emekliler Promosyon Alabilecek?

Emekli maaşı alan bütün emekliler istediği bankaya maaşını bağlayarak promosyon almaya hak kazanır.

Promosyon Almak İçin Şart Var mı?

Emeklilerin seçmiş olduğu bankayla 3 yıl maaş alma taahhüdü yapmak yeterli olacaktır.

2. Promosyon Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Emeklilere promosyon 2017 yılının Şubat ayının sonlarında ödenmeye başlandı. İkinci ödemeler ise 3 yıllık taahhüt süresinin dolmasından itibaren yapılacak.

2017 Yılından Sonra Promosyon Ödemesi Alanlar Tekrar Alabilecek mi?

Bahsi geçen emekliler 3 senelerinin dolmasından sonra ikinci ödemeyi alabilecek. Örnek verecek olursak 2018 yılında promosyon ödemesi alan bir emekli 2021 yılında ikinci promosyonu almaya hak kazanacak.

Aynı Bankadan Maaş Almaya Devam Etmek Zorunlu mu?

Taahhüt süresi biten emekliler, istedikleri bankaya maaşını taşıyarak ikinci promosyonlarını o bankadan alabilir. Fakat süresi bitmeden de banka değiştirmek isteyen değiştirebilir.

Taahhüt Süresi Bitmeden Banka Değiştirmek Mümkün mü?

Şayet kredi adamışsanız geriye kalan süredeki promosyonu iade ederek o bankadan ayrılma hakkınız var.

Maaş Bankası Nasıl Değişilir?

Maaşın alınmak istendiği bankanın bir şubesine gitmek yeterlidir. e-devlet üzerinden de banka seçimi yapmak mümkün.

Promosyon Ödemesi Ne Kadar?

Emekli maaş miktarı 1.500 ile 2.500 lira arasında olan kişilere en az 625 lira, 2.500 liranın üzerinde olan kişilere ise en az 750 lira veriliyor. Bankaların yaptığı kampanyalar ile beraber bu miktar yükselebilir.

Yeni Emekli Olan Kişi Promosyon Alabilir mi?

Emeklilik başvurusunun yapıldığı anda maaşın hangi bankada olacağını seçmek mümkün. Başvuru yapılırken promosyon tutarlarına bakıp buna göre seçim yapma hakkınız var. Maaş bağlanır bağlanmaz da taahhüdünüzü vererek promosyon alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum