Kripto parada büyük vurgun: Thodex'in sahibi 10 milyar dolarla kayıplara karıştı!

Kripto parada büyük vurgun: Thodex'in sahibi 10 milyar dolarla kayıplara karıştı!

Türkiye, son zamanların en popüler yatırım araçları arasında gösterilen kripto paralarda, tarihinin en büyük vurgunuyla karşılaştı. Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, 10 milyar dolarla yurt dışına kaçtı.

Son zamanların en büyük yatırım araçlarından birisi haline gelen ve Jeff Bezos'tan Elon Musk'a kadar dğnyanın en zengin insanlarının kullandığı kripto para sektöründe inanılmaz bir olay yaşandı. Türkiye'nin en büyük üçüncü kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in siteyi kapatarak yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Yatırımcıların 2 ile 10 milyar dolar arasında parasının buharlaştığı belirtiliyor. 

SİTENİN BAKIMA ALINDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

2017 yılında Koineks ismiyle Faruk Fatih Özer tarafından kurulan kripto para şirketi, Thodex ismiyle 20 Nisan'dan bu yana hizmetini durdurdu. Siteyi bakıma alacağını duyurarak sistemleri kapatan şirket, bir kuruluşun şirkete yatırım yapmak istemesi nedeniyle tekliflerin değerlendirilme aşamasına geçildiğini, devir işlemleri tamamlanana kadar kripto para alım ve satımına yönelik işlemlerin durdurulduğunu, devir sürecine kadar ise kullanıcıların bilgilendirileceğini belirtti.

screenshot-9-001.pngKripto parada büyük vurgun: Thodex'in sahibi 10 milyar dolarla kayıplara karıştı!piyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webpyerli-kripto-para-borsasi-thodex-e-saatlerdir-14081597-1706-amp.jpgyerli-kripto-para-borsasi-thodex-e-saatlerdir-14081597-1706-amp.jpgpiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webppiyasada-thodex-depremi-unlusunden-unsuzune-herkes-magdur-solugu-savcilikta-aliyorlar-thodex-nedir-1619037250.webp

2 - 10 MİLYAR DOLAR ARASI VURGUN

Sosyal medyada yatırımcıların ayaklanması üzerine mağduların avukatı Oğuz Evren Kılıç açıklamalarda bulundu. Kılıç ortaya atılan rakamların yüzde 100 doğru olmadığını, tahmini olarak söylendiğini ifade ederek Özer'in tahmini 2 - 10 milyar dolar arası meblağ ile yurt dışına kaçmış olabileceğini, soruşturmanın ardından rakamların netleşeceğini söyledi. Özer'in nereye kaçtığının da belli olmadığının altını çizen Kılıç, sosyal medyada dolaşan Tayland iddialarının henüz doğrulanmadığını belirtti.

Kripto parada büyük vurgun: Thodex'in sahibi 10 milyar dolarla kayıplara karıştı!

ÜLKEDEN ÇIKIŞ YAPTIĞI KESİNLEŞTİ

Ardından savcılığın Faruk Fatih Özer’i ifadeye polis kanalıyla çağırmasıyla birlikte POLNET’ten yapılan kontrollerde, 20 Nisan tarihinde saat 17:57’de İstanbul Havalimanı’ndan çıkış yaptığının tespit edildiğini belirten Kılıç, mağdurların iki aşamalı olarak hareket edebileceğini, ilkinin savcılığa suç duyurusu ikincisinin ise elindeki meblağa göre tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemesine başvurmak olduğunu söyledi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.