Toprak Mahsulleri Ofisi açıkladı: Çiftçiden alınıp halka dağıtılacak!

Toprak Mahsulleri Ofisi açıkladı: Çiftçiden alınıp halka dağıtılacak!

Koronavirüs salgınından etkilenen ekonomiler için harekete geçen Toprak Mahsulleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan ve 750 bin ton çeltiğin parayla satın alınacağı ve vatandaşa ücretsiz dağıtılacağı belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının ekonomiler üzerindeki baskısı devam ediyor. Çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan, 750 bin ton çeltik konusunda adım atan Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerince yapılan açıklamada, çiftçiden bu ürünlerin satın alınacağı ve vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı belirtildi. 

ÇİFTÇİDEN ALINIP VATANDAŞA DAĞITILACAK

Pandemi sürecinin getirmiş olduğu olumsuz etkiler, çiftçinin ekonomik yapısını da zedelerken hükümetin aldığı kararla, Toprak Mahsulleri Ofisi duruma müdahale etme kararı aldı. Çiftçinin elinde kalan 1 milyon 200 bin ton patates, 250 bin ton soğan, 750 bin ton çeltiği satın alacağını duyuran yetkililer, bu ürünlerin maddi imkansızlık yaşayan vatandaşlara ücretsiz dağıtılacaüını müjdeledi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs dönemi boyunca mağdur olan çiftçinin sorunlarını çözme amacıyla destek çalışmalarına devam edileceğini ifade etti. Bunun üzerine, özellikle yeni uygulamaya geçilen Ekonomik Reform Paketi'yle de çiftçinin sorunlarını çözmeye yönelik daha büyük adımlar atılacağı göz önünde bulunduruluyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.