Sevilen dizinin hayranlarına büyük şok! Final kararı alındı!

Sevilen dizinin hayranlarına büyük şok! Final kararı alındı!

TRT 1 ekranlarında 4 sezondur izleyicinin karşısında olan 'Kalk Gidelim' dizisinden sevenlerine kötü haber geldi. Çekimleri Muğla'da yapılan komedi dizisi final kararı aldı.

Televizyon ekranlarında bir dizi daha reyting kurbanı oldu.  Staff Film imzalı TRT 1 ekranlarının eğlenceli dizisi 'Kalk gidelim' 135. bölüm ile ekranlara veda etme kararı aldı.

4 sezondur ekranlarda olan dizinin son olarak yayın günü değişmişti.

Sevilen dizinin hayranlarına büyük şok! Final kararı alındı!

'KALK GİDELİM' DİZİSİ KONU

Mustafa Ali anne-babasının gelin adayı Meryem’i gözü yaşlı ardında bırakarak genç yaşında İstanbul’a gelmiş ve çok zengin olmuştur. Mustafa Ali ailesinin karşı koymasına rağmen İstanbullu sosyetik bir güzelle evlenmiştir. Mustafa Ali işlerini fabrika kuracak kadar büyütüp zenginlik yolunda emin adımlarla yürürken ailesini ve doğup büyüdüğü köyünü ihmal etmiş bir türlü memleketine gidecek zaman ayıramamıştır. Köydeki ailesi Mustafa Ali’nin hayırsızlığından yakına dursunlar, yıllar bir çırpıda geçmiş çocuklar büyürken Mustafa Ali’nin şirketi de büyümüş zirveye çıkmıştır fakat yanlış kararlar Mustafa Ali’nin iflasını getirmiştir. Mustafa Ali çaresizliğin yol açtığı mecburiyetle, tatile gidiyoruz bahanesiyle ailesini topladığı gibi köyün yolunu tutar.

Çağatay Ulusoy'a Yeşilçam dizisinde bomba partnerÇağatay Ulusoy'a Yeşilçam dizisinde bomba partner

Çiftlik halkı Mustafa Ali’nin ansızın gelişine anlam veremez. Hacı Hüseyin, oğlunun köye dönmesine içten içe sevinse de kardeşi Seyfettin babası ile aynı fikirde değildir. Mustafa Ali yıllar önce, arkasına bile bakmadan gitmiştir evden. Bunca yıl babasına Seyfettin hizmet etmiştir. Ona gore Mustafa Ali’nin malda mülkü hakkı yoktur. Mustafa Ali her ne kadar gururuna yedirip “yıllar sonra iflas edip köye beş kuruşssuz döndü” denmesin diye battığnı saklamaya çalışsa da iflas haberi çiftliğe bomba gibi düşer. Meryem şimdi köyün Hanım ağasıdır ve Mustafa Ali’nin Meryem’den çekeceği vardır.

Zaman geçtikçe Mustafa Ali, karısı Nurcan ve çocukları, başta burada asla yaşanmaz dedikleri köyü sevmeye ve alışmaya başlayacaklardır. Dede ve babaanne sevgisinin sıcaklığını doğayla iç içe olmanın huzurunu tadacaklar, birlikte emek vererek sürdükleri toprağın filizlendiğini görecekler, sevginin ve dostluğun parayla satın alınamayacağını yaşayarak öğreneceklerdir.

u.Sevilen dizinin hayranlarına büyük şok! Final kararı alındı!

'KALK GİDELİM' OYUNCULARI

Seyfettin Dal – Ufuk Özkan
Mustafa Ali Dal – Erkan Sever
Nurcan Dal – Ayça Varlıer
Sevda Dal – Mehtap Bayri
Mümine Dal – Yıldız Kültür
Hacı Hüseyin Dal – Beyazıt Gülercan
Muhtar Sefer Zeytin – Emin Gürsoy
Hatice Dal – Nalan Okçuoğlu
Yahya Bodur Sadık – Kerim Yağcı
Meryem Kütük – Aslı Omağ
Badegül Kütük – İlayda Aydın
Canberk Dal – Onur Seyit Yaran
Duru Dal – Ece Aydemir
Veli Demir – Andrey Stan
Halim Dal – Alican Okumuş
Samim Dal – Can Kıran
Ercan – Hayrettin Karaoğuz

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.