15 Temmuz darbe girişimi gecesinin katil pilotları göreve  dönmek için OHAL komisyonuna başvurdular

15 Temmuz darbe girişimi gecesinin katil pilotları göreve dönmek için OHAL komisyonuna başvurdular

Hain 15 Temmuz hain darbe gecesi acımasızca Türk halkının üzerine bomba yağdıran FETÖ'nün katil pilotları görevlerine dönmek için OHAL komisyonuna başvurdukları ortaya çıktı.

FETÖ'nün 15 Temmuz hain daerbe girimi gecesi, hain darbe planı ile ülkemize darbe yapmaya kalkışan, ancak Türk halkının kahramanca direnişi karşısında darbeyi yapamayan FETÖ terör örgütünün o gece darbeye direnen Türk halkının üzerine F16 savaş uçaklarıyla bomba yağdıran katil pilotların OHAL komisyonuna baş vurarak göreve geri dönmek istedikleri ortaya çıktı.

6.jpg

DARBECİ PİLOTLARIN İSTEKLERİ PEST DEDİRTTİ 

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Göl başı Polis Özel Harekat, Ankara Emniyet genel müdürlüğü, TÜRKSAT, ve Havacılık Daire Başkanlığı gibi çok önemli noktaları bombalayan, Türk halkın üstüne acımasızca, haince ölüm yağdıran FETÖ’cü katil pilotların utanmadan, pişkince  mesleklerine geri dönmek için OHAL Komisyonu’na başvurduğu ortaya çıktı.

8.jpg

FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde, halkın üstüne acımasızca, düşmanca ölüm yağdıran darbeci pilotlar pişkinlikleriyle pes dedirtti. O gece keşif ve tanker uçaklarıyla birlikte tamamı yüklü toplam 31, F16 savaş uçaklarını havalandıran darbeci hainler, F-16’larla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Meclis, Göl başı Polis Özel Harekat merkezi TÜRKSAT ve Ankara Emniyeti üzerinde yüzlerce sorti yaptı. F-16’lardan 7’si başkentin kritik noktalarına bomba yağdırdı. Uçakla bombalama eylemleri sonucunda toplam 68 kahraman vatandaşımız  şehit olmuştu.

9.jpg

 ANKARADA 7 NOKTAYA 14 BOMBA

FETÖ'nün darbeci katil pilotları ankarada 7 nokyaya 14 bomba atmışlarıdı, 141. ve 143. filolardan kalkan F-16 savaş uçaklarının, Cumhurbaşkanlığı Köprülü Kavşağı'na bir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yanındaki otoparka bir, TBMM'ye 3, Ankara Emniyet Müdürlüğüne 3, Gölbaşı'ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığına bir, Havacılık Daire Başkanlığına bir, TÜRKSAT tesislerine 4 olmak üzere 15 Temmuz gecesi toplam 14 bomba attıkları tespit edildi.

1.jpg

"MESLEĞE GERİ DÖNMEK İÇİN OHAL'E BAŞVURAN KATİL PİLOTLAR"

Mahkemelerde yargılama esnasında pişkince FETÖ'cü olmadıklarını iddia  ederek kendilerini savunmaya çalışarak Başvuru yapan hain katil pilotlar  arasında, o gece bombalama talimatını veren Ahmet Tosun, ve Mustafa Mete Kaygusuz. ile Polis Özel Harekat Başkanlığı’nı bombalayan Hüseyin Türk ve Uğur Uzunoğlu, gibi isimler de yer alıyor. 

2.jpg 

OHAL Komisyonunun ret kararı verdiği darbecilerden bazıları şöyle:

Mustafa Mete Kaygusuz ve Ahmet Tosun (Eski yüzbaşılar): Akıncı Üssü’nde darbenin beyin takımından gelen talimatlar üzerine vurulacak hedefi, koordinatları ve vur emrini FETÖ üyesi pilotlara bildirdiler. Hüseyin Türk: TBMM, TÜRKSAT ve Polis Özel Harekat Başkanlığı’nı bombaladı.Mustafa Azimetli: Gölbaşı’ndaki Polis Havacılık Dairesi Başkanlığı’na GBU-10 bombası attı. Uğur Uzunoğlu: Polis Özel Harekat Başkanlığı’nı bombaladı. Ertan KoralErtan Koral: Polis Havacılık Dairesi Başkanlığı’nı bombaladı. Mehmet Yurdakul ve Mustafa Özkan: Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombaladılar. Yücel Canbolat: Ankara üzerinde alçak uçuş yaptı.

3.jpg

"Keşifçiler de var"

15 Temmuz’da Ankara’da alçak uçuş yaparak ses hız ve gürültüsüyle halkı korkutmaya çalışan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otelin üzerinde keşif uçuşları yapan darbeciler de şunlar:
Ahmet Özdemir (eski binbaşı): Diyarbakır 181. Filo’da görevliydi. Ankara üzerinde uçtu. Ceyhan Karakurt (eski kurmay yüzbaşı): Akıncı Üssü’nde darbe yöneticileri tarafından verilen görevleri yerine getirdi. Aziz Ersel Emanet (Eski yüzbaşı): Diyarbakır 181. Filo’da görevliydi. Ankara üzerinde alçak uçuş yaptı ve ardından Akıncı Üssü’ne indi. Yavuz İstek (Eski yüzbaşı): Eskişehir BHHM’de görevliyken Diyarbakır’a giderek mühimmat yüklü F-16 uçağıyla Ankara’ya geldi.İbrahim Yozgat (Eski binbaşı) : Darbeci Yavuz İstek ile aynı uçaktaydı. Erdem Erdoğan (Eski yüzbaşı): Ankara’nın doğusunda bulunan bir yolcu uçağını önlemeye çalıştı. 

"Üç hain pilot başvurmamış"

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi köprülü kavşağı, otopark ve çevresinde 15 kişiyi şehit eden eski pilot üsteğmen Müslüm Macit ile TBMM’yi bombalayan Hasan Hüsnü Balıkçı ve Emniyet Havacılık Daire Başkanlığı’nda 7 polisi şehit eden Mehmet Çetin Kaplan’ın ise OHAL Komisyonu’na herhangi bir başvurusunun olmadığı öğrenildi.

Kaynak: Yeni şafak
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.