15 Temmuz'a özel maske!

15 Temmuz'a özel maske!

Demokrasi ve Millî Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz'a özel maske tasarımı yapıldı. Vatandaşlar, büyük gün yaklaşırken hazırlıklara başladı. Bu yıl 4. yıl dönümü olan 15 Temmuz darbe girişimine özel, Sivas'ta 10 bin adet maske üretimi yapıldı.

2016 yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılı sebebiyle Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tam 10 bin adet 15 Temmuz temalı maske üretimi gerçekleştirdi. 

15 Temmuz demokrasi ve Milli Birlik Günü yaklaşırken yurdun bir çok yerinden haberler gelmeye başladı. Sivas'tan da yaratıcı bir çalışma örneği geldi. Sivas Valisi Salih Ayhan’ın talimatları doğrultusunda, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Tarım ve Orman Bakanlığı Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sivas Halk Eğitim Merkezi tarafından 10 bin adet maske üretildi.  

aw065029-03.jpgMASKELER VALİLİK TARAFINDAN DAĞITILACAK 

Maskeler Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tasarım atölyelerinde hijyenik şartlarda modellendi ve grafik tasarım bölümünde tasarlandı. 15 Temmuz’a hazırlanan özel tasarım maskeler, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Valilik tarafından Sivas'lı halka dağıtılacak. 

 thumbs-b-c-c730a7feea631ba9355a86e685514617.jpg

15 TEMMUZDA NE OLMUŞTU ?

 15 Temmuz 2016 tarihinde ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ, savaş uçakları, helikopter ve tanklarla kanlı ve çılgın yeni bir darbe girişiminde bulunmuştu. Sokakta darbeye karşı çıkan vatandaşların üzerine acımadan tankları sürmüştür. Ankara ve İstanbul’da, Cumhurbaşkanlığı, parlamento, emniyet ve kamu binaları ile darbeye karşı çıkan insanları savaş uçaklarıyla bombalayan FETÖ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişiminde bulunmuştur. 

Darbe girişimi halkın ve devletin diğer unsurlarının karşı koymasıyla engellenmiştir. Darbe girişimi sırasında  maalesef 173 sivilimiz, 62 polisimiz ve 5 askerimiz hayatını kaybetmiştir. Darbecilerin saldırısında ayrıca 1491 kişi de yaralanmıştır. 

Bu akıl almaz darbe girişimine, farklı düşünceden toplumun bütün kesimleri; siyasal partiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, medya ve iş dünyası şiddetle karşı koymuşlardır. Kanlı darbe girişimi bastırılmış, devlet kurumları  olağan işleyişine dönmüştür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.