Açılışı yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Camisini vatandaşlar ziyaret etmek için akın etti

Açılışı yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Camisini vatandaşlar ziyaret etmek için akın etti

Diyarbakır'da 6 yıl önce temeli atılan Selahaddin Eyyubi Cami ve Külliyesi, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen törenle ibadete açılmıştı. Caminin ibadete yeni açılmış olması sebebiyle ziyaretçi akınına uğradı.

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı Selahaddin Eyyubi Camii ve Külliyesi vatandaş akınına uğradı.

Diyarbakır'da 6 yıl önce temeli atılan ve 500 milyon liraya mal olan Selahaddin Eyyubi Cami ve Külliyesi, dün düzenlenen temel atma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla ibadete açıldı.

SELAHADDİN EYYÜBİ CAMİNİN AÇILIŞI YAPILDI KÜLLİYENİN TEMELİ ATILDI

Toplam 25 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami, 43 bin 500 metrekare kapalı alana sahip ve bünyesinde 700 kişilik bir konferans salonunu, bin 500 metrekarelik fuaye ve sergi salonu ile 500 araçlık otopark yer alıyor.

Açılışı yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Camisini vatandaşlar ziyaret etmek için akın etti

SELAHADDİN EYYUBİ CAMİSİNDE AYNI ANDA 25 BİN KİŞİ İBADET EDEBİLECEK

Diyarbakır'da bölgenin tarihine ve mimari tarzına uygun şekilde inşa edilen Selahaddin Eyyubi Camii ve Külliyesi, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Caminin ibadete yeni açılmış olması sebebiyle ziyarette bulunan vatandaşlar, gün kararmadan hafta sonunu camiye akın etti. Kimisi hatıra fotoğrafı çekerken kimisi namaz kılıp ibadet yaptı.

VATANDAŞLAR YENİ AÇILAN SELAHADDİN EYYUBİ CAMİSNE AKIN ETTİLER

Samsun'dan Diyarbakır'a gezmek için gelen Şener Köse, "Samsun'dan Diyarbakır'a gezmek amacıyla geldim. Bu vesileyle yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Cami'ni de görmek nasip oldu. Bu camiyi yapan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çok güzel ve mükemmel bir cami olmuş" dedi.

"YENİ YAPILAN SELAHADDİN EYYUBİ CAMİ'SİNİ HARİKA BULDUM"

Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Filiz Şeran, "Yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Cami'sini harika buldum. Diyarbakır için çok güzel bir cami. Camiyi gıptayla izleyerek gezdim. Açılışı dün oldu, bugün harika bir kalabalık var. Vatandaşlardan kimisi içeride ibadetlerini yaparken kimisi de dinlenmek için camiyi tercih ediyor. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun" ifadelerinde bulundu.

Açılışı yeni yapılan Selahaddin Eyyubi Camisini vatandaşlar ziyaret etmek için akın etti

SELAHADDİN EYYUBİ CAMİSİ TÜRKİYE'NİN İKİNCİ EN BÜYÜK CAMİSİ

25 bin kişinin aynı anda ibadet edebilmesinin çok iyi olduğunu ifade eden Mustafa Ayık, "Camimiz Müslüman aleminin şanına yakışır şekilde yapılmış. Yaptırandan ve yapandan Allah razı olsun. 25 bin kişinin aynı anda namaz kılacak şekilde yapılması çok güzel. Diyarbakır'a da böyle bir cami yakışır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.