AK Partili Numan Kurtulmuş'tan erken seçim ve parlamenter sistem çıkışı! Kapıları net şekilde kapattı!

AK Partili Numan Kurtulmuş'tan erken seçim ve parlamenter sistem çıkışı! Kapıları net şekilde kapattı!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, erken seçimin gündemde olmadığını dile getirerek," Seçim 2023'te yapılacak" dedi. Parlamenter sistem tartışmaları hakkında ise Kurtulmuş," Türkiye'de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var." diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk TV'ye konuk oldu. Kurtulmuş siyasetteki son gelişmeler ve gündemdeki konular, erken seçim, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi cinayet iddiaları ve bürokratlara yönelik açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SİYASİ CİNAYETLER

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği siyasi cinayetler açıklaması hakkında Numan Kurtulmuş," CHP gündemde kalmaya çalışıyor, ama bu faili meçhul cinayetler meselesi kirli bir meseledir. Halkı korkutmak üzerine yönlendikleri bir alandır. Allah'ın izniyle faili meçhul cinayetler meselesi geride kalmıştır, bu siyasi cinayetler konusunda da büyük bir hassasiyetle güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alıyorlar almaya da devam edeceklerdir." dedi.

Sözlerini sürdüren Kurtulmuş şöyle konuştu:

"Varsa elinizde bilgi, duyum bunları gider ilgili savcılıklara söylersiniz ama bunun üzerinden hele hele bir muhalefet partisinin bu kadar sorumsuz hareket etmesi kabul edilemez. Ne biliyorsa gidip savcılığa anlatması vatandaşlık görevidir."

AK Partili Numan Kurtulmuş'tan erken seçim ve parlamenter sistem çıkışı! Kapıları net şekilde kapattı!

KILIÇDAROĞLU'NUN BÜROKRATLARA YÖNELİK AÇIKLAMALARI

Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik ifadelerini de değerlendiren Kurtulmuş, CHP liderinin siyasi cinayetler konusundaki açıklamalarında geri adım attığını belirterek," Şimdi arkasından bu hafta gündeme getirdiği bu memurlara karşı parmak sallayarak 'haddinizi bilin' tavrında. 18 Ekim nedir dedik, bu 15 Temmuz gibi 28 Şubat gibi olağanüstü bir dönemin başlangıç noktası mı? Bunun da cevabını Kılıçdaroğlu henüz vermemiştir. 'Biz yasalara uygun davranan memurlara bir şey demiyoruz' diyor, bunlardan hangileri yasaya uygun hareket etmiyor? Bununla ilgili elinizde bir liste var mı? Bununla ilgili bir suç duyurusunda bulundunuz mu?" diye konuştu.

PARLAMENTER SİSTEM

6 partinin sürdürdüğü güçlendirilmiş parlamenter sistemi konusunda yaptığı görüşmeler ve tartışmalar hakkında Kurtulmuş şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye'de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi var. Şu andaki anayasa bunu öngörüyor. Bu yokmuş gibi konuşuyorlar. Mevcut durum anayasa dışı gibi konuşuluyor. Bizim en büyük rahatımız adayımız belli, oyumuzu daha yukarı nasıl çıkarırız diye çalışıyoruz. Ama karşı taraf için zor olan kimin aday olacağı belli değildir. Akşener'in ben cumhurbaşkanı adayı değil, başbakan adayıyım demesi de korkmayın aday değilim demek. HDP'nin 11 maddelik çıkışı da ittifaka destek aslında. HDP 'açık ittifak gizli ortaklık' yapıyor."

ERKEN SEÇİM

Erken seçim tartışmaları hakkında da değerlendirme yapan Kurtulmuş," Erken seçim gündem de yoktur. Seçim 2023'te yapılacak" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.