Arınç'dan çok tartışılacak açıklma Biri hariç bütün siyasetçilerin FETÖ'ye bir araya geldiğini söyledi

Arınç'dan çok tartışılacak açıklma Biri hariç bütün siyasetçilerin FETÖ'ye bir araya geldiğini söyledi

Zaman zaman yaptığı açıklamalarla, özelliklede FETÖ ile ilgi açıklamalar hep tartışıldı, hep gündem oldu. Arınç, yaptığı yeni bir açıklamayla, Biri hariç bütün siyasetçilerin FETÖ'ye bir araya geldiğini ifade etti.

Kendisini Türk siayetinin açık sözlü siyasetcisi olarak tanıtan, her söylediği gündem olan zaman zamanda çok tartışılan, özelliklede FETÖ konusunda yaptığı açıklamalrıyla bile partisi AK Parti, camiasından bile ağır şekilde eleştirelen Bülen Arınç,yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Bülent Arınç,  Habertürk TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına canlı yayına telefonla katılarak FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerine açıklık getirdi. Arınç, daha önceki açıklamalrın yanlış yorumlandığını belirterek "Kendilerini gizleyenlerin güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir" dedi.

"DENİZ BAYKAL HARİÇ BÜTÜN SİYASETCİLER FETÖ İLE BİR ARAYA GELDİ"

Renkli siyasi kişiliği ile bilinen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerinin anlaşılmadığını, açıklamasının yanlış yorumlandığını ifade ederek konuya açıklık getirdi. Habertürk yayınına telefonla bağlanan Bülent Arınç, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal hariç bütün siyasetçilerin FETÖ'ye bir araya geldiğini ifade etti.

3.png

"15 TEMMUZ'DA SORU ÇALINDIĞINI ÖĞRENDİK"

"15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik" açıklamasında da bulunan Arınç, şu ifadeleri kullandı: "15 Temmuz'un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen'i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var.Ordan ödüller hediyeler alanlar var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz'dan önce kim konuştu? Kendilerini bu kadar gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki; herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir."

ARINÇ DAHA ÖNCE NE SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir programda kendisine FETÖ ile ilgili sorulan bir soruya "Kendilerini bu kadar gizleyen çok kötü, çok hesaplı bir örgütle karşı karşıyayız. İnsanlar bir yönüyle eğitime, bir yönüyle maneviyatına bakarak bunlara inandılar. Bunların karanlık yüzlerini maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz hiçbirimiz'' yanıtını vermişti. Arınç'ın bu yanıtı çok sayıda eleştiri almıştı.
Bülent Arınç'tan olay yaratacak FETÖ sözleri: Belki Deniz Baykal hariç bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmiştir

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum