Asker uğurlamalarına emniyetten takip, Yasağa uymayanlar için özel ekip kuruldu

Asker uğurlamalarına emniyetten takip, Yasağa uymayanlar için özel ekip kuruldu

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemlerin başında gelen, asker uğurlmalarına getirilen yasağa rağmen bir türlü önüne geçilemiyor. Alınan yasağın denetlenmesi için emniyet genel müdürlüğü tüm illerde özel sivil ekipler kurduğu belirtildi.

Kovid 19 salgın Pandemi salgın hastalığı nedeniyle, hastalığın yayılmaması için yurt genelinde bir dizi önlemler alınarak, içişleri bakanlığı 81 İl'in valisine gönderdiği genelgeyle özellikle asker uğurlamaları için bir arada toplanılması, konvoylar yapılmasını yasaklamıştı. 

Bu yasağa rağmen yurdun her tarafından bu yasağa uyulmadığı ve hastalığın yayılmasında en önemli sayılan asker uğurlamarın devam ettiği görülüyor. 

1.jpg

Son dönemlerde ülkede koronavirüs hasta vakalarının artmasıyla önlemler tekrar sıklaştırıldı. Bu bağlamda içişleri bakanlığı yeni bir genelgeyle 81 İl'in valisine göndererek bir dizi  yasakların tekrar geri geldiği açıklandı. 

Bu genelgeye istinaden emniyet genel müdürlüğü bir dizi önlemler aldı. Edilen bilgilere göre tüm yurt genelinde asker uğurlamalarını takip için sivil ekiplerin kurulacağı belirtildi. Bu ekipler hem sosyal medyayı takip ederek oroda yayınlanan görüntüleri inceleyip işlem yapacak, hemde sokak ve caddelerde otogarlarda yapılan uğurlamalar ve konvoyların arasına girerek tesbit yapıp yasağı çiğneyenler hakkında işlem yapabilecek. 

2-001.jpg

Uzmanlar Pandemi sürecinde hastalığın yayılmaması için askeri uğulamaların kesinlikle yapılmamasını belirterek, askeri uğurlayan toplulukta bir kişide virüsün çıkması sonucu ve o virüsün askere gidecek kişiye bulaşmasıyla gittiği birliğindeki tüm askerleri tehlike altına alabileceğine dikkat çekerek, bu tip uğurlamalara kesinlikle müsade edilmemesi gerektiğinin altını çizdiler.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.