Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

Beyaz perde de beğeni toplayan Ay Lav Yu Tuu filmi bu akşam Star TV ekranlarında yayınlanacak. Peki baş rollerinde Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgacı gibi isimlerin yer aldığı Ay Lav Yu Tuu filminin oyuncuları kimdir? Nerede çekildi?

Yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören ve gişeden olumlu sonuç alan AY Lav Yu Tuu şimdi de Star TV ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'n yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı bu yerli komedi bu akşam evlerinde keyifli vakit geçirmek isteyenlerin durağı olacak. Peki Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

AY LAV YU TUU KONUSU

Türkiye'nin kültürel açıdan en zengin coğrafyalarından biri de Mezopotamya Ovasını da içeren doğu ve güneydoğu bölgesidir. Ay Lav Yu adlı filmin hikayesi de işte bu varlıklı coğrafyanın bir köşesi olan Tinne köyünde geçmektedir. Tinne, Kürtçe'de yok anlamı taşıyor. Tinne, yıllardır Devlet tarafından bilerek ya da bilmeyerek unutulmuş, farkına varılmamış, yok diye bilinmiş bir köy. Türkiye'nin güneydoğusunda, Mezopotamya'nın ortasında kaderini yaşamaktadır. Nüfusunun (topu topu 80-90 kişi) büyük çoğunluğu Kürt ve bir kısmı da Süryaniler’den oluşmaktadır. Tinne'de sağlık ocağı, yol, okul, hastane, muhtarlık, özetle hiçbir şey yoktur. Bu yüzden haritada bile gözükmemektedir. Kimsenin nüfusta kaydı bile yoktur. Yani resmi olarak ne Tinne vardır, ne de orada yaşayan bir insan. Oysaki 100 yılı aşkındır Yusuf Ağa ve ailesi o topraklarda yaşamakta ve devlete açılmak istemektedir. Ancak yıllardır (belki 40 yıldır) yazdığı hiçbir mektuba bir cevap bile alamamıştır. Sırf var olabilmek, tanınmak için, millet, vatan olabilmek ya da bir vatana, kimliğe sahip olabilmek için en büyük oğlu İbrahim'i daha kundakta bir bebekken, fakülte avlusuna bırakmıştır. Herkes dalga geçmiştir.

Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

AY LAV YU TUU OYUNCULARI KİM?

Steve Guttenberg - Christopher
Mariel Hemingway - Pamela
Katie Gill - Jessica
Josh Folan - Danny
Fadik Sevin Atasoy - Zisan
Sermiyan Midyat - İbrahim
Meray Ülgen - Yusuf
Ayça Damgacı - Fehime
Ayşe Nil Şamlıoğlu - Xate
Erdoğan Tuncel - Ubeyd
Burak Okçuoğlu - Bıra
Cengiz Bozkurt - Seyido
Nazlı Tosunoğlu - Gule

Yayın tarihi: 21 Eylül 2017 (Almanya)
Yönetmen: Sermiyan Midyat
Senaryo: Sermiyan Midyat
Film dizisi: Ay Lav Yu
Yapımcılar: Cemal Okan, Timur Savcı

Ay Lav Yu Tuu oyuncuları kimdir? Konusu nedir? Nerede çekildi? Hangi kanalda?

AY LAV YU TUU NEREDE ÇEKİLDİ?

Ay Lav Yu Tuu, yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat'ın yaptığı 2010 yılı Türkiye yapımı komedi-politik filmdir. Film Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde çekilmiş olup Polis Akademisi filmlerinde Mahoney karakteriyle tanınan Amerikalı oyuncu Steve Guttenberg de yer almaktadır. Filmdeki olaylar 2001 yılına aittir.

ay-lav-yu-tuu-filmi-izle.jpg

AY LAV YU TUU HANGİ KANAL DA YAYINLANACAK?

Ay Lav Yu Tuu, Perşembe akşamı Star Tv ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.