Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'ı topa tuttu

Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'ı topa tuttu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert sözlerle yüklendi,

Yeni haftanın başlamasıyla partiler grup toplantılarına başladı. Bu kapsamda MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli konuşmasında hedef tahtasına Bülent Arınç ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu koydu. Bahçeli sert ifadeler kullanarak adeta açtı ağzını, yumdu gözünü.

Geçtiğimiz günlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nın Sağlık Bakanlığının aksine İstanbul'da koronavirüs salgını nedeniyle daha fazla kişinin öldüğünü açıklamasını değerlendiren Bahçeli, “Her kafadan çatlak seslerin çıkması gergin ve tedirgin bekleyişleri şüphesiz tırmandıracaktır. Özellikle vaka ve vefat sayılarında kuşku uyandıracak, korku oluşturacak ipe sapa gelmez görüş paylaşanların bize göre samimiyetleri tartışmalı, niyetleri ise kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bulaşıcı hastalık kaynaklı vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nı tekzip eden laçka ve layüsel açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur. " ifadelerini kullandı.

Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'I topa tuttu

"HER KONUDA GÖRÜŞ BİLDİREN KENDİNİ BİLMEZİN MAKSADI NEDİR?"

Bahçeli şöyle devam etti:

"Böylesi bir dönemde bile siyasi çıkar peşinde koşmak, devlet ile vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya çalışmak gafilce bir yaklaşımdır. Sağlık Bakanımız canını dişine takıp geceli gündüzlü mücadele ederken belediye işlerinden başka her şeye dil uzatan, her konuda görüş bildiren bu kendini bilmezin maksadı nedir? Yoksa CHP zihniyeti virüsün bulaşma hızından memnun mudur? Hatta güçlü sağlık alt yapısının kısa sürede çökmesini mi beklemektedir? Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı arayış ve özlemleri tetiklemesi mi arzulanmaktadır? Nedir bu sefil CHP anlayışının istediği? "

Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'I topa tuttu

"SİYASET ESKİSİ BİR ŞAHISIN DEMİRTAŞ'A GÜZELLEMELER YAPMASI AHMAKLIKTIR"

Katıldığı canlı yayında cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında konuşan Bülent Arınç'a sert sözlerle yüklenen Bahçeli," Bu terörist Demirtaş sevdasının taraftar ve yaygınlık kazanması hayra alamet bir durum da değildir. Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın, televizyona çıkıp Sorosçu Osman Kavala ile terörist Demirtaş’a güzellemeler yapması kelimenin tam anlamıyla çarpıklık, hatta ahmaklıktır. Bu şahsın iki suçlunun serbest bırakılmasını istemesi suçluyu övmektir, suça iştiraktir, ihanete yataklıktır. Terörist Demirtaş’ı ve Kürt kökenli kardeşlerimizi tanımak için Devran isimli hikaye kitabının okunmasını öneren bu gafil terör propagandasını alenen, milletimizin gözünün içine baka baka yapmıştır. Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaptan değil, hayatın bizatihi içinden, milletimizin şerefli mensubu olmalarından, anıda, acıda ve gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımız zaman tıpatıp kendimizi görüyoruz. Devran isimli kitap bir terör anlatısıdır. Devran isimli şahıs bir teröristtir. Yazan da teröristtir." dedi. 

Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'I topa tuttu

"BÜLENT ARINÇ, KİM TÜRKİYE'YE TUZAK KURMUŞSA ONLARA YAKLAŞMAKTADIR"

"Demirtaş’a masum gözüyle bakıyorsan, teröristlerin saldırısıyla şehit olan Yasin Börü’ye, Eren Bülbül’e, 11 aylık Bedirhan bebeğe ne diyeceksin? Emzikli bebeklerin öldürülmelerini nasıl anlatacaksın?" diyen Bahçeli şunları kaydetti:

"Hamile kadınlarımızın kurşunlanmasını nasıl yorumlayacaksın? 6-8 Ekim olaylarında katledilen 53 insanımızı nasıl izah edeceksin? Sayın Arınç nereye varmak, ne yapmak istiyorsun? Aslına mı çekiyorsun, nesline mi özeniyorsun? Nedir seni teröristlere sempatiyle baktıran? Sen Devran’ı bırak da Mehmetlere bak, belki olmayan vicdanın kanar. Sen terör kervanına girmeyi bir kenara bırak da, millet ne diyor, tarih ne diyor, şühedamız ne diyor ona dikkat et, bunları kendine rehber tayin et. Özgürlükçü düşünelim diyor, yani demek istiyor ki, teröristler serbest kalsın, Türkiye’ye kast edilsin. Bu ahlaksız bir üslup, akılsız bir teklif değil midir? Neyin özgürlüğü? Elinde silahla dağda gezene özgürlük değil, milletin demir yumruğu layıktır. Bülent Arınç Türkiye’ye kim tuzak kurmuşsa, Cumhur İttifakı’na kimler hasımsa, iç barış ve huzur ortamını kimler bozmak istiyorsa onlara muhabbetle yaklaşmaktadır. Gezi olaylarının sponsoru olan Sorosçu Osman Kavala’nın, özgürlükçü düşünerek serbest kalmasını gündeme getirmek hangi akıl ve mantığın ürünüdür”

Bahçeli esti, gürledi: Osman Kavala, Demirtaş, İmamoğlu ve Arınç'I topa tuttu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.