Bakan Koca'dan görevden alınan Başhekim Dr. Ayşegül Alkan hakkında sert konuştu

Bakan Koca'dan görevden alınan Başhekim Dr. Ayşegül Alkan hakkında sert konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2 hemşireye 500 kez, "Ben salağım, servisimden başka servise gittim" yazdıran Antalya Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan hakkında çok sert konuştu.

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan'ın, görev yerini terk ettikleri gerekçesiyle 2 hemşireye 500 kez, "Ben salağım, servisimden başka servise gittim" yazdırdığı ortaya çıktı. Skandal olayın ardından başlatılan kapsamında, Alkan görevden alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaşanan vahim olay üzerine bir açıklama yaptı.

''BAŞHEKİMİN DAVRANIŞI KABUL EDİLEMEZ''

Bakan Koca yaptığı yazılı açıklamada, "Başhekimin davranışı kabul edilemez. Antalya Kumluca Devlet Hastanesinde yaşanan müessif olayla ilgili Bakanlığımız derhal harekete geçerek duruma el koymuştur. Görev yerinden ayrıldığı gerekçesiyle iki hemşiremize başhekim tarafından verildiği ileri sürülen cezai uygulamanın kabul edilmesi mümkün değildir. Her türlü görev ihmali ve hatalı davranış karşısında ne tür bir işlem yapılacağı ilgili mevzuatımızda belirtilmiştir. Kimsenin bunun dışında bir işlem yapma, yargılamayı kendisi yaparak kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'dan görevden alınan Başhekim Dr. Ayşegül Alkan hakkında sert konuştu

GÖREVİNE SON VERİLDİ

Koronavirüs salgını sürecinde ön safta yer alan sağlık çalışanlarına böyle bir şeyin yapılmasının tahammül edilemez olduğunu kaydeden Koca, "Özellikle bütün sağlık çalışanlarımızın özveri ile mücadele yürüttüğü bu dönemde Bakanlığımızın herhangi bir sağlık personelimizi incitecek bir fiile bile tahammül etmeyeceği bilinmelidir. Söz konusu olay duyulur duyulmaz, Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hemen ardından Bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılarak Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ayşegül Alkan başhekimlik görevinden uzaklaştırılmıştır. Yürütülen disiplin soruşturmasının sonucu beklenmeksizin Alkan'ın başhekimlik sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir" şeklinde konuştu.

Bakan Koca'dan görevden alınan Başhekim Dr. Ayşegül Alkan hakkında sert konuştu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.