Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması! Tarih vererek açıkladı: Uzlaşma içerisindeyiz

Bakan Vedat Bilgin'den asgari ücret açıklaması! Tarih vererek açıkladı: Uzlaşma içerisindeyiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2022 yılı asgari ücretini belirlemek için toplanacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının 1 Aralık'ta yapılacağını açıkladı. Bilgin," Bu konuda uzlaşma içerisindeyiz." dedi.

Türkiye'de milyonlarca çalışanı ve ailelerini yakından ilgilendiren asgari ücretin 2022 yılı tutarının ne kadar olacağı merak edilirken ücretin toplantılar sonucu belirlendiği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısının tarihi belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısını 1 Aralık'ta yapacağını açıkladı.

"ASGARİ ÜCRETİN TOPLUMU GÜÇLENDİRECEK BİR SEVİYEDE OLACAĞINA İNANIYORUM"

Bakan Vedat Bilgin, Türk-İş tarafından bir otelde düzenlenen "Pandemi Döneminde Çalışma Hayatında Kadın" seminerinde yaptığı konuşmada ise asgari ücret için," Asgari ücret konusunda Sayın Başkanın (Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay) tavrı çok açık; emeği koruyacak. Asgari ücret, adı üzerinde, Türkçe çok güzel tanımlanmış. Bu rakamın, toplumu tatmin edecek, toplumda adalet duygusunu pekiştirecek, onu güçlendirecek, 'burada işçiler sahipsiz değildir, devlet sosyal devlettir ve buna sahip çıkmaktadır' kanaatini yerleştirecek bir seviyede olacağına inanıyorum. Ben de bu anlayıştayım ve Sayın Başkanla bu konuda uzlaşma içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.