Bakan Yanık, Elmalı Davasındaki gerçeği açıkladı: Ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.

Bakan Derya Yanık, Türkiye'nin gündemine oturan Elmalı Davası hakkının sürdüğünü ifade ederek," Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, bu dosyaya ait değil. Yani bu dosyanın kendi delilleri ayrıca var." dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber canlı yayınına katılarak , TRT Haber Kanal Koordinatör Yardımcısı Aysun Torun Orhan, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet ve CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Yanık, Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla süren dava hakkında konuştu.

Bakan Yanık, Elmalı Davasındaki gerçeği açıkladı: Ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.

"ÇOCUKLARIN DURUMU ÇOK SIKI TAKİP EDİLİYOR"

Bakanlık olarak davayla ilgili iki ayrı süreci eş zamanlı olarak yürüttüklerini kaydeden Bakan Yanık," Birincisi hukuki süreç, ikincisi sosyal destek süreci. Elmalı davasında çocuklarla ilgili durum tespit edildikten sonra sosyal ve ekonomik destek vermeye başladık. Mağdur çocukların durumu çok sıkı takip ediliyor. " dedi.

"BİRTAKIM DEZONFORMASYONLAR VAR"

Dosyanın içeriği hakkında çok detaylı bilgi vermesinin doğu olmayacağını ifade eden Bakan Yanık, davanın bitmediğini belirterek şunları kaydetti:

" Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil. Yani bu dosyanın kendi delilleri ayrıca var. Ortada ciddi bir dezenformasyon yürüyor. Biz konuyu birebir takip ediyoruz. Davayı da takip ediyoruz. Bir şekilde kamuoyu duyarlılığını harekete geçiren, kışkırtan birtakım dezenformasyonlar da var. Onlara da dikkat etmek lazım. Bunlar adaleti tecelli ettiren şeyler değil, adaleti çoğu kere sabote eden, manipüle eden dezenformasyonlardır. O yüzden kamuoyunun birtakım noktalarda önüne sunulan bilgilerin gerçekliğini sorgulamasını da ben özellikle salık veriyorum."

Bakan Yanık, Elmalı Davasındaki gerçeği açıkladı: Ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.