Bayram ikramiyeleri ödemelerine bugün başlandı

Bayram ikramiyeleri ödemelerine bugün başlandı

Kurban Bayramı yaklaşırken emeklilerin merakla beklediği ikramiye ödemeleri, bugün yapılmaya başlandı. Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi ödemeleri 17-29 Temmuz arasında yapılacak.

Kurban Bayramı yaklaşırken, milyonlarca emekli de maaş ve ikramiyelerinin yatacağı günü bekliyordu. Merakla beklenen emekli bayram ikramiyelerinin ödenmesine bugün başlandı.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz arasında ödeneceğini açıkladı.

SSK emeklilerinin ödemeleri 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olup, Bağ-Kur emeklileri ise ödemelerini 25-28 Temmuz tarihleri arasında alacak. Yapılan tarih düzenlemesi ile emeklilerin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamalarının önüne geçilecek. Ayrıca sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda emekliler uyarılıyor.

İkramiyeler zamlı emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacak.

Bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başladı

EMEKLİ SANDIĞI BAYRAM İKRAMİYELERİ 

Emekli sandığı kapsamında olan emeklilerin ise temmuz ayı farkları ile ağustos aylıkları da Kurban Bayramı ikramiyeleri ile aynı gün ödenecek. Ziraat Bankası’ndan her ayın 1'inci ve 2'nci gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3, 4 ve 5'inci günlerinde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödeme yapılacak.

Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerin ödemeleri ise 28 Temmuz’da hesaplarına yatırılacak. 

Bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başladı

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Daha önce bu konuyla ilgili açıklamalar yapan  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk şu ifadeleri kullanmıştı:"Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK'lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur'lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.