Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme tarihi: Ramazan bayramını işaret etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme tarihi: Ramazan bayramını işaret etti!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı açıklamalarda normalleşmeye ilişkin önemli detaylar paylaştı.

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda normalleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ayından sonra vaka sayılarının 1000 - 2000 civarına düşürülerek turizm için fırsat yaratılmasının planlandığını ifade etti. 

"MİLLETLE İNATLAŞILMAZ, MİLLETE TESLİM OLUNUR"

Konya'da düşen Türk Yıldızları'na ait uçakta şehit olan Yüzbaşı Havacılık Pilotu Burak Genççelebi'ye taziye dileklerinde bulunarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletle inatlaşılmayacağını ve millete teslim olunması gerektiğinin altını çizerek Türkiye'nin küresel değişimin tam merkezinde olduğunu, bu değişim esnasında yanlış insan ve yöntemlerle de karşılaşıldığını ancak asla yanlışın savunulmadığını vurguladı. 

"Türkiye'nin geldiği noktayı hala kabullenemeyenler var. Türkiye'nin sınırları boyunca terör koridoru oluşturmayı hala sürdürmeye çalışanlar var. Proje genel başkanlar, proje partiler ve şahsiyetler üzerinden bizi yıkmaya, Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışanlar var." diyen Erdoğan, bu hususlara karşı mücadelenin sürdürüldüğünü ifade etti. 

"BAYRAM SONRASI, TURİZM İÇİN DE FIRSAT OLACAK"

Üretim alanında salgına rağmen çarkların işlediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin turizm sektöründeki potansiyelinin büyüklüğünü vurgulayarak salgın tedbirlerinden etkilenen esnafın sorunlarının devlet tarafından ortadan kaldırılması için canla başla çalışıldığını belirtti. Ancak salgın sebebiyle mecburen sıkılaşmaya gidildiğini söyleyen Erdoğan, amacın ülkeyi bayram sonrasındaki güzel günlere hazırlamak olduğunu ifade ederek, "Türkiye'nin tek başına salgını yenmesi önemli değildir, önemli olan dünyadaki genel iyileşmesinin gerisinde kalmamak, mümkünse önünde gitmektir. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye'den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor. Biz Ramazan ayı sonrası vaka sayısını 1000-2000 seviyesine düşürürsek turizm için fırsatımız olacak." şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU'NUN İŞSİZLİK ÇÖZÜMÜ

Konuşmasında ana muhaefet partisi CHP'ye de değinen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, eleştrilerini Kemal Kılıçdaroğlu'na yönlendirerek ilgili birimlerden verilen yanıtlara rağmen iftiralara devam edildiğini, Türkiye'de şu an mevcut bulunan 10 milyon işsize karşı geliştirdiği formüle ise kargaların bile güldüğünü söyledi. 

"CHP, DARBE TEHDİDİ OLAN BİLDİRİYİ SAHİPLENİYOR"

Geçtiğimiz günlerde 104 emekli amiral tarafından Kanal İstanbul projesi ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili 'darbe iması' taşıdığı öne sürülen bildiriye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli amiraller, büyükelçiler ve emekli milletvekillerinin yayınladığı, ki merkezinde CHP var. İçinde açık darbe tehdidi olan bildiriye onlardan daha çok sahipleniyor." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.