Depremzedeler, elektrik ve doğalgaz borçları için önemli karar, borçlar silinecek ve ertelenecek

Depremzedeler, elektrik ve doğalgaz borçları için önemli karar, borçlar silinecek ve ertelenecek

Kahramanmaraşlı yaşanan deprem ve sel felaketleri nedeniyle doğalgaz ve elektrik borçları bazıları silindi bazı borçlar ise31 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetli yıkıcı deprem felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. evleri yıkılan ve şehri terk etmek zorunda kalan şehir yavaş yavaş kendine gelmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı bu gece yayınlanan kararname ile deprem bölgesinde yıkılan ve ağır hasarlı olan binalardaki vatandaşların elektrik borçları silindi, bir kısmı ise 31 Mayıs 2023 tarih ne ertelendi.

DEMPREM BÖLGESİNDE ELEKTRİK VE DOĞALGAZ BORÇLARI SİLİNİYOR!

Deprem bölgesi için Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Depremden etkilenenlerin elektrik ile doğalgaz dava ve icra takipleri kaldırıldı. Ev ve iş yerleri hasarlı depremzedelerin elektrik borçları silinecek.
Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde ev ve iş yerleri ağır ve orta hasar gören depremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğal gaz borçları Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile silindi.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile depremzedelerin 6 Şubat'a kadar olan fatura borçlarının Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan karşılanmasına karar verildi.

Depremzedelerin yine 6 Şubat'a kadar olan elektrik ve doğalgaz borçlarından kaynaklı dava ve icra takipleri de kaldırıldı.

elektrik2.jpg

YENİ FATURALARIN ÖDEMESİ UZATILDI

Yayımlanan bir Cumhurbaşkanı Kararı ile de Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'nın tamamıyla Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde elektrik ve doğalgaz abonelerinin 6 Şubat'tan sonraki faturalarının ödemesi, 31 Mayıs'a kadar ertelendi.

Bu faturalar Haziran ayından itibaren gecikme zammı olmaksızın 6 ayda eşit taksitlerle ödenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.