Diyanet'ten Fatih Altaylı'nın iftirasına ilişkin açıklama

Diyanet'ten Fatih Altaylı'nın iftirasına ilişkin açıklama

Gazeteci Fatih Altaylı'nın bugünkü köşesinde Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş'ın "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun" dediğini iddia etmesi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Fatih Altaylı'nın bugün HaberTürk Gazetesi'nde bahsettiği duruma ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada,  "Ülkemizdeki önemli gazete yazarlarından biri olan Altaylı, maalesef bu yazısıyla bir iftiranın yayılmasına ve yakışıksız yorumların yapılmasına sebep olmuştur. Konuyla ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır" ifadelerine yer verildi.

FATİH ALTAYLI, DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA İFTİRA ATTI

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altaylı'nın yazdığı 'Yabancı derken' başlıklı köşe yazısında geçen "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun." ifadesine ilişkin açıklama yapıldı.

Diyanet'ten Fatih Altaylı'nın iftirasına ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün Habertürk internet sitesinde Sayın Fatih Altaylı tarafından kaleme alınan 'Yabancı derken' başlıklı yazıda yer verilen "Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun." sözü, Sayın Başkanımız Ali Erbaş'a ait değildir. Sayın Altaylı, Sayın Başkanımızı ve Diyanet İşleri Başkanlığımızı hedef alan ve mütemadiyen yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan bir sosyal medya hesabından yayınlanan ve tamamen iftiradan ibaret bir içeriği araştırmadan köşesine taşıyarak bir yazı kaleme almıştır. Ülkemizdeki önemli gazete yazarlarından biri olan Altaylı, maalesef bu yazısıyla bir iftiranın yayılmasına ve yakışıksız yorumların yapılmasına sebep olmuştur. Konuyla ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır"

Diyanet'ten Fatih Altaylı'nın iftirasına ilişkin açıklama

ÜNLÜ GAZETECİ FATİH ALTAYLI'NIN İDDİASI

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş'ı bugünkü köşe yazısında sert bir dille eleştirdi.

Köşe yazısında Diyanet İşleri Başkanı Profesör Doktor Ali Erbaş'ın insanların dövize yönelmesini engellemek için fetva verdiğini ifade eden Fatih Altaylı, Erbaş'ın “Yabancı paralar, yabancı dinler gibidir. Uzak durun.” dediğini iddia etti.

Fatih Altaylı, yazısını "Yabancı paralar konusunda düşünceleri bu kadar net ve açık olan Sayın Diyanet İşleri Başkanımız acaba 'yabancı otomobiller' konusunda ne düşünüyor. Onlardan da uzak durmak gerekir mi? Yoksa zırhlı Mercedesler 'Hak otomobillerden' mi sayılıyor?" diye sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.