Erdoğan duyurdu! Kısa çalışma ödeneği ve nakti ücret desteği bir ay daha uzatıldı.

Erdoğan duyurdu! Kısa çalışma ödeneği ve nakti ücret desteği bir ay daha uzatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığ kabine toplantısı sonrası, iş veren ve çalışanlara müjde verdi . Erdoğan, koronavirüs nedeniyle kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izine ayrılan çalışanlara nakti ücret desteğini 1 ay daha uzattıklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan," Koronavürüs salgın hastalığı nedeniyle, hükümetimizin hem iş verenlere, hemde çalışanlar destek için kısa çalışma ödeneğinden faydalanma süresini 1 ay daha uzatıyoruz. Ayrıca, İş fesih sınırlaması ve nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecek" dedi.

 Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle hükümet daha önce hem iş verenlere, hemde çalışanlara destek amacıyla ilk önce kısa çalışma ödeneği adı altında maaşın bürüt ücretin üçte bir oranında nakti destekte bulunmuş, daha sonra başka bir ekonomik destek olan ücertsiz izine ayrılan her kişye 1170,00 TL nakdi yardım paketi açıklamıştı bu her iki paketin süresi üç ay olarak açıklanmıştı.

1.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbşkanlığı kabine toplantısı sonrası bu her iki desteğin bir aydaha uzattıldığını duyurdu

NAKDİ ÜCRET NE KADAR, ÇALIŞANIN ELİNE NET KAÇ PARA GEÇİYOR?

Günlük 39,24 TL’lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL’lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödenecek..

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.