Gayrimenkul Sektöründe Yeni Dolandırma Tekniği Açığa Çıktı

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Dolandırma Tekniği Açığa Çıktı

Gayrimenkul sektörü her geçen gün değer kazanırken bu alanda yeni bir dolandırıcılık durumu ortaya çıktı. Müteahhitler bir projeye başladıkları zaman şirketi için arsa sahipleriyle bir anlaşma yapıyorlar.

Gayrimenkul sektörü her geçen gün değer kazanırken bu alanda yeni bir dolandırıcılık durumu ortaya çıktı. Müteahhitler bir projeye başladıkları zaman şirketi için arsa sahipleriyle bir anlaşma yapıyorlar. Yaptıkları projeyi satışa sundukları zaman tekrar bir şirket daha kuruyorlar. Projede hem arsa sahibiyle anlaşma yapılan firma üzerinden hem de yeni şirket üzerinden aynı evi iki ayrı kişiye satıyorlar. Bununla beraber projeleri de yarım bırakarak sırra kadem basınca çifte mağduriyet ortaya çıkıyor. Şu ana dek farklı birden fazla konut mağduruna rastladık. Maket üzerinden satış yapıp kaçan, inşaatı yarım bırakıp kaçan, taahhüt etmiş olduğu gibi projeyi teslim etmeyen şirketler oldu.

Müteahhitler Yeni Yöntemle Vatandaşı Dolandırıyor

Son zamanlarda ise yeni bir teknikle ev alımı yapan kişilerin dolandırıldığı öne sürüldü. Müteahhitler yapacakları aynı projeden 2 adet şirket kuruyor. Projenin hayata geçirilmesi için inşa edeceği arsanın sahibiyle anlaşmayı da kurduğu şirketi aracılığıyla yapıyor. Fakat yapılan projede evlerin satışının yapılması için ikinci bir şirket daha kuruyorlar. Kurulan bu iki şirketin arasında herhangi bir bağ yok gibi görünüyor olsa da aslında iki şirkette aynı iş amacı için kullanılıyor. İki şirket aynı evi birbirinden farklı olan insanlara satıyor ve bu durumun ardından da vatandaş olayın gerçek boyutunu tapuda anlıyor veya şirket inşaatı yarım bırakarak projeden kaçıyor. Bu seferde kişi evi aldığı şirket ile inşaatı yapan şirketin farklı olmasından dolayı yeni bir mağduriyet durumuna maruz kalıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.