İBB'nin askıda kurban rezaletine tepkiler çığ gibi

İBB'nin askıda kurban rezaletine tepkiler çığ gibi

Kurban Bayramının birinci gününde Kurban ibadetini yerine getirmek için kurbanlarının kesimini İBB tesislerinde kesmek isteyen vatandaşlar kasapların kaçmasıyla askıda kalan ve kokmaya başlayan kurbanlar karşısında adeta çılgına döndüler.

 Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle bu yıl Kurban Bayram'ı önlemleri hat safadaydı. Bu önlemlerden bir tanesi de yetkililerin izin vermediği alan dışında Kurban kesimlerinin yasak olmasıydı. Bu nedenle günler öncesi kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlar izin verilen yerlerden sıra aldılar.  Ancak her yıl kurban kesimi için çok tertipli düzenli ve her türlü önlemlerin alınarak vatandaşların rahatça kurbanlarını kestiği İBB tesislerinde bu yıl skandllar yaşandı. İBB'ye ait Başakşehir, kayaşehir'de ki Kurban kesim yerinde kasapların sabah kesim sırasında birden bire ortadan kaybolup kaçması üzerine kesilen kurbanların saatlerce askıda kaldığı görüldü. bu olaya isyan eden vatandaşlar kendileri kesim alanlarına girerek kendi kurbanlarını kesmeye çalıştığı gözlendi.

Seçildiği günden buyana düşünceleriyle açıklama ve uygulamalarıyla  halka hizmetten uzak, tepki çekecek gündemlerle gündemi meşgul eden Ekrem İmamoğlu, halkın büyük bir tepkisini aldı. Her fırsatta işi ehline vereceğiz diyerek, ancak tam aksine getirilen acemi kasapların işi yapamaması ve kaçması vatandaşları çok zor durumda bıraktı.

Vatandaşlar "İmamoğlu'nun askıda fatura rezaletini görmüştük, şimdide şu mübarek günde  askıda kurban rezaletini bize yaşatması bizleri çok üzmüştür. Bu bir reazlettir "diyerek tepki gösterdiler.

1.jpg

VATANDAŞLAR KENDİ KURBANLARINI KENDİLERİ KESTİ

Başakşehir, Kayaşehir'de İBB'ye ait kurban kesim alanında, sabah saatlerinde randevu alan çok sayıda kişi gece saatlerine kadar kurbanları kesilmeyince tepki gösterdi. Yetkililerin kesim alanını terk ettiğini söyleyen vatandaşlar hayvanların çürümeye başlaması üzerine kendi kurbanlarını kesmeye başladı.

ASKIDA KURBAN REZALETİ 

Kayaşehir'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne ait kurban kesim alanında kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını buraya getirdi. Öğle saatlerinde randevu aldıklarını belirten vatandaşlar gece saat 04.00 sıralarında hala kurbanlarının kesilmediğini söyledi. İddiaya göre kurban kesimi için görevlendirilen kişiler, hayvanların boğazlarını kestikten sonra kesim alanından ayrıldı. Askıda kurbanlarını gören vatandaşlar çürümeye başlayan hayvanların etlerini kendileri kesmeye çalıştı. Kurban kesimi için vatandaşların bin 250 lira ödeme yaptıkları öğrenildi.Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

17 BİN LİRA ÖDEDİĞİ KURBANI BEKLEDİĞİ İÇİN ÇÖPE ATTI

Yetkililere ulaşamadıklarını söyleyen bazı vatandaşlarla zabıtalar arasında ise zaman zaman gerginlik yaşandı. Kurban kesim alanında bulunanlardan edinilen bilgiye göre bir kişi 17 bin lira ödediği kurbanını beklediği için çöpe attı. O anları ise bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

2.jpg

"15.00'A RANDEVU VERDİLER. ŞUAN SAAT 04.00 VE HAYVANLARIMIZ ŞUAN ÇÜRÜDÜ"

Kurban kesim noktasında görevlilerin gittiğini belirten Halil Yetiş, "Kurbanımız kesilsin diye bin 250 lira ödedik. 15.00'a randevu verdiler. Şuan saat 04.00 ve hayvanlarımız şuan çürüdü. Veteriner hayvanların yenmeyeceğini söylüyor. Hastalıklı hayvanları şuan çöpe atıyorlar. Paramız çöpe gitti. Karşımızda muhattap olabileceğimiz kimse yok. Burada 4 çadır var. 300 kişi hayvanlarının kesilmesini bekliyor. Hiçbir yetkili yok karşımızda. İçeride çalışan herkes kaçtı gitti. Vatandaşlar kendi kurbanlarını kendisi kesmeye çalışıyor. Onlar kestikten sonra sıra bize gelecek. Bizde kendi hayvanımızı keseceğiz." dedi.Başakşehir'de gece 4'te 'kasaplar kurban kesimini bırakıp kaçtı' iddiası

"BURADA HERKES KENDİ KURBANINI KESİYOR"

Kurban kesimi için bekleyen başka bir vatandaş ise "Kimin peşine gidiyorsak hemen arkasını dönüp gidiyor. 2 tane kasap kaldı, onlar da mecburiyetten bitirmeye çalışıyorlar. Burada yetkililer vardı. Ama şu an kimse yok. Burada herkes kendi kurbanını kesmeye başladı. Bende kendi kurbanımı keseceğim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.