İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Han'ın portresini neden satın aldırdı? İşte olayın pere arkası

İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Han'ın portresini neden satın aldırdı? İşte olayın pere arkası

İstanbul büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet Han'ın portresini yaklaşık 6.5 milyon TL verdirip aldırmasının yankıları sürüyor. Konuyla ilgili Takvim gazetesi Ankara temsilcisi Zafer Şahin, olayın perde arkasını anlattı.

İstanbul fethi kutlamalarında, kutlamalara katkıda bulunmayıp sadece türbede düzenlenen törene giderken, türbeye elleri arkasında girerken ve türbeye tekme atmasıyı görüntüleri ile  gündeme gelen İstanbul büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu'nun saygısızlık yaptığı Fatih Sultan Mehmet Han'ın daha sonra portresini milyonlarca para verek satın aldırması tartışmalara sebep olmuştu.

"KÖTÜ İMAJINI DEĞİŞTİRMEK İÇİNMİ SATIN ALDIRDI"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, başkanı ekrem imamoğlu'nun Londra'da müzayede ile satışa sunulan Fatih Sultan Mehmet'in portresini milyonlarca lira vererek satın aldırmasının yankıları sürüyor. Konuya ilişkin Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, çok çarpıcı açıklamalrda bulunarak satınalınan portrenin alınma gerekçesini açıkladı zafer şahin, İmamoğlu için "Yunan gazetecilerin 'Ayasofya ibadete açılsın mı?' sorusuna 'Bence gerek yok' yanıtını veriyor. İstanbul'da türbeyi tekmeliyor. Bu ciddi tepkiye yol açıyor. Arkasından gidiyor, Fatih Sultan Mehmet'in portresini satın alarak bozulan imajını tamir etmeye çalışıyor." dedi.

2.jpg

"BOZULAN KÖTÜ İMAJINI TAMİR ETMEYE ÇALIŞIYOR"

Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin'in açıklamaları şöyle devam etti."Bence burada ne yapmak istediklerini kendileri bile bilmiyor. İnanın ne söylediklerini bilmiyorlar. O kadar tuhaf ki yani bazı şeyleri hakikaten Allah ayaklarına dolaştırıyor. Bir tarafta İBB Başkanı Fatih Sultan Mehmet'in bir portresini üstüne vazifeymiş gibi imajını düzeltmek için İngiltere'den gidip 8-9 milyon lira gibi bir paraya satın alıyor. Niye bunu yapıyor? Çünkü Ayasofya'nın ibadete açılması tartışmalarının alevlendiği bir süreçte Yunanistan'daki bir panele katılıyor. Yunan gazetecilerin "Ayasofya ibadete açılsın mı?" sorusuna "Bence gerek yok" yanıtını veriyor. İstanbul'da türbeyi tekmeliyor. Bu ciddi tepkiye yol açıyor. Arkasından gidiyor, Fatih Sultan Mehmet'in portresini satın alarak bozulan imajını tamir etmeye çalışıyor." diyerek olayın perde arkasını açıklıyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum