İmamoğlu ucuzlatacağız vaadiyle gelmişti suya %40 zam talep etti

İmamoğlu ucuzlatacağız vaadiyle gelmişti suya %40 zam talep etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim vaatlerinin arasında en önemlilerinden biri olan İstanbul'da hayatı ve yaşamı kolaylaştııp ucuzlatacğız vaatlerinin aksine suy'a yüzde kırk zam talep etmesi şok etkisi yarattı.

CHP'nin ve HDP destekli millet ittifakının ortak adayı olarak İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı olan ve seçim çalışmalarında "Her şey çok güzel olacak" diye bir sloganla yine "Biz iktidar olduğumuzda stanbulda hayatı ucuzlatacağız özelliklede suyu ucuzlatacağız" vaatleriyle gelen ekrem imamoğlu bırakın uuzlatmayı geldiği günden beri bir çok şeye zam yapmasının yanında özelliklede suya 4. kez hemde yüzde kırk zam talep etmesi şok etkisi yaratı.

Bu zammın yasallaşması için İstanbul büyükşehir belediye meclisinden onay talep eden İmamoğlu'nun mecliste sayıca üstün bulunan Cumhur ittifakının grubu oylarıyla reddelidi.

Oturum öncesi resmi Twitter adresinden konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB yönetiminin bugün İBB Meclisine yaklaşık %40 su zammı talebiyle geleceğini yazdı.

2.jpg

"İBB YÖNETİMİ YÜZDE 40 SU ZAMMI TALEBİNDE BULUNDU "

Mehmet Tevfik Göksu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Dün, 'İstanbul'da hayatı ucuzlatacağız, suyunuza kadar ucuzlatacağız' sözünü veren İBB yönetimi bugün İBB Meclisi'ne yaklaşık %40 su zammı ile geliyor.

5.jpg

"CUMHUR İTTİFAKI GRUBU OYLARIYLA REDDELİDİ"

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Olağanüstü Genel Kurulu, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi.

İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında gerçekleşen oturumda, İSKİ Genel Müdürlüğünün 2021 Yılı Su Satış ve Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli Tarifeleri teklifi gündeme geldi.

İSKİ, 2021 yılı su satış tarifelerine yüzde 25 artı aylık TÜFE oranında zam talebinde bulundu.

Tarife Komisyonu Başkanı AK Partili Seçkin Turan, İSKİ'nin teklifini kabul etmediklerini belirterek, "Temmuz ayında yapılan zammı da göz önünde bulundurarak tüm kademelerde yüzde 6,84'lük bir dengelemeyi öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

CHP Sözcüsü Tarık Balyalı ise İSKİ'nin su maliyetlerinin artışı sebebiyle su fiyatlarına zam yapmak zorunda kalındığını savundu.

6-001.jpg

İSKİ'nin zam teklifi oy çokluğu ile reddedildi.

Tarife Komisyonu Başkanı Turan'ın teklifi, oy birliğiyle kabul edilerek su fiyatlarına 1 Ocak 2021'den itibaren yüzde 6,84'lük zam gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.