İmamoğlu üstüne basa basa uyardı: İstanbul, ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya

İmamoğlu üstüne basa basa uyardı: İstanbul, ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da su sorunu olduğunu ifade ederek vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. İmamoğlu," Şehirlerimiz, bu anlamda ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya. İstanbul da bunlardan birisi." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki su sorunu ve koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul'daki verilerin kendilerini rahatlatmadığını ifade eden İmamoğlu," Şu anda durumun vahim olduğunu herkes biliyor. Herkes yakınından, eşinden, dostunda, hastalıkla uğraştığımızı biliyor. Aldığımız vefat haberleriyle hepimiz üzülüyoruz. Çok yakın ailelerde, çevrelerde; benim söylememe gerek yok. 83 milyon da bunu biliyor, 16 milyon da." diye konuştu.

"DAHA FAZLA TEDBİR ALINMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNENLERDENİM"

Koronavirüs tedbirlerinin alındığını kaydeden İmamoğlu," Ama yeterli olmadığını, bir soruna tam bir çözüm oluşturmadığını da ne yazık ki yaşıyoruz. Keşke zamanında bazı işler ve işlemler düzgün yapılabilseydi. Hala daha fazla tedbir alınması gerektiğini düşünenlerdenim. Bilimin sesi bu; benim değil." şeklinde konuştu.

İmamoğlu üstüne basa basa uyardı: İstanbul, ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya

"ŞEHİRLERİMİZ CİDDİ BİR SU SORUNUYLA KARŞI KARŞIYA"

Türkiye'nin kurak bir sezon geçirdiğini belirten İmamoğlu," Aslında bu kuraklığın neredeyse 2’nci yılı diyebiliriz. Geçen yıl da benzer bir kuraklığı yaşadık. Şehirlerimiz, bu anlamda ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya. İstanbul da bunlardan birisi. " ifadelerini kullandı.

" 'SU SORUNU VARDIR' DEMİYORUZ"

İstanbul'daki barajların su toplama sorunu olmadığını kuraklık sorunu olduğunu ifade eden İmamoğlu," Tabii yakın zamanda, ‘İstanbulluların su sorunu vardır’ demiyoruz. Arkadaşlarımızla hem süreci konuşacağız hem de İstanbullulara kısa ve orta vadeli bilgiler aktaracağız." dedi.

İmamoğlu üstüne basa basa uyardı: İstanbul, ciddi bir su sorunuyla karşı karşıya

"SUYU, EN TASARRUFLU BİÇİMLERDE KULLANMALARI LAZIM"

İstanbulluların su kullanımına dikkat etmeleri gerektiğini aktaran İmamoğlu," Yani suyu, en tasarruflu biçimde kullanmaları lazım. Musluktan gereksiz yere suyu akıtmamak gibi aslında birçok prensibi var. Biz, bir nevi spotlar şeklinde yayınlamaya devam ediyoruz, yayınlamaya da devam edeceğiz, bilgilendireceğiz. Şu anda yoğun bir şekilde aileler evlerinde; bunu da görüyoruz. Bu bağlamda dikkat etmelerini özenle istirham ediyoruz. " diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.