İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti; yerine Hakan Aran geçecek!

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti; yerine Hakan Aran geçecek!

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü, düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamalarla hakkında çıkan istifa iddialarını doğruladı. Mart ayı sonunda görevini sonlandıracağını duyuran Bali, yerine geçecek ismin de yardımcısı Hakan Aran olduğunu açıkladı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, birkaç gündür hakkında çıkan istifa haberlerine son noktayı koydu. İş Bankası tarafından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bali, Mart ayında gerçekleşecek genel kurul toplantısının ardından görevini bırakacağını duyurdu. Yerine gelecek kişiyi de açıklayan Bali, Hakan Aran'a başarı diledi. 

"GENÇ NESLİN ÖNLERİNİ AÇMAK GEREK"

Genel kurulun irade göstermesi haline yönetim kurulunda görev yapacağını belirten Bali, bu kararı alma sebebini de şu ifadelerle açıkladı: "Neden bu kararı aldım? Biz kurallarla yönetilen bir bankayız. 1 Aralık 1986'da müfettiş olarak bankaya girdim, 34 yılı geçtim, dolayısıyla 35 yıl kuralı işliyor. sürpriz bir konu değil. Böyle bir kural olmasaydı da ayrılmayı düşünüyordum. 15 yıl üst düzey yöneticilik biraz da fazladır. Genç neslin önlerini açmak gerek." 

Bu sözlerinin ardından genel müdürlük görevini üstlenecek kişinin de uzun yıllardır birlikte çalıştığı arkadaşı Hakan Aran olduğunu belirten Bali, "Genel müdür yardımcımız Hakan Aran'ın bu göreve son derece layık olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti; yerine Hakan Aran geçecek!

ADNAN BALİ KİMDİR?

1962 yılında Gaziantep'in İslahiye ilçesinde doğan 58 yaşındaki Adnan Bali, İş Bankası A.Ş’nin 16. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü mezunu Bali, Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yüksek Danışma Kurulu Üyesi, evli ve üç çocuk babasıdır.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali istifa etti; yerine Hakan Aran geçecek!

HAKAN ARAN KİMDİR?

1968 yılında Hatay’ın Antakya ilçesinde doğan 52 yaşındaki Hakan Aran,1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında İş Bankası BT Sistem İşletimi Bölümü’nde Stajyer Yazılım Uzmanı olarak göreve başlamasının ardından çeşitli pozisyonlarda sergilediği başarısının akabinde 17 Temmuz 2008 tarihinde İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.