İstanbul Havalimanı yeni normalde cazibe haline geldi

İstanbul Havalimanı yeni normalde cazibe haline geldi

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de normalleşme adımlarının atılmasıyla beraber sosyal mesafe kuralının uygulandığı, müdahalenin daha kolay olduğu, geniş terminal ağı, gümrük alanları, bağımsız şekilde olan pistleri ve apronu

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de normalleşme adımlarının atılmasıyla beraber sosyal mesafe kuralının uygulandığı, müdahalenin daha kolay olduğu, geniş terminal ağı, gümrük alanları, bağımsız şekilde olan pistleri ve apronu, otopark seçeneği, yeme-içme ve sosyal donatı mekanlarının yer aldığı İstanbul Havalimanı gibi havacılık merkezleri gün geçtikçe daha fazla önem kazanıyor. Covid-19 salgını başladığından bir süre sonra normalleşme adımlarının atılmasıyla hareket kazanan hava trafiği, sosyal mesafenin tam olarak uygulanabildiği, operasyonların daha basit yapılabildiği İstanbul Havalimanı gibi dünyadaki en büyük havacılık merkezleri zaman geçtikçe değer kazanıyor. Koronavirüs salgını dünyadaki iş sektörlerinden en fazla etkilediği sektörlerden biri olan havacılıkta, yeni normal düzene ayak uydurmak adına küresel olarak sıkı önlemlerin alınmaya devam edildiği görülüyor. Dünyadaki havacılık otoriteleri ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından salgın boyunca havalimanlarında uyulması gereken önlemlerin uygulanması için yoğun şekilde denetimler aralıksız uygulanıyor.

Alınan Tedbirler İle İstanbul Havalimanı Cazibe Kazandı

Yeni normal düzen içerisinde terminallerin her yerinde minimum bir metre boyunca sosyal mesafe kuralı zorunlu olarak uygulanıyor ve bununla beraber güvenlik noktaları, check-in, pasaport kontrolü yapılan yerler ve yiyecek bölümlerinde her şey tam takır işliyor. Ayrıca operasyonun minimum maliyet ile yapıldığı, turizm ve ekonomik konularda potansiyeli bulunan küçük havalimanlarının yerine geniş terminallerin yer aldığı büyük ölçekli havalimanları değer kazanarak daha cazip hale geldiler. Yapımı esnasında büyüklük konusunda oldukça fazla gündemde yer alan İstanbul Havalimanı, geniş terminallere sahiptir. Bununla beraber gümrüklü alanlar, bağımsız pistler, apron, otopark, yeme, içme ve sosyal donatı mekanlarıyla koronavirüs salgını süresince küresel Havacılık boyutunda büyük değer kazandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.