İstanbul'da Mesai Saatlerinde Yoğunluk Devam Ediyor

İstanbul'da Mesai Saatlerinde Yoğunluk Devam Ediyor

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani koronavirüs salgını sebebiyle uzmanların sürekli olarak yakın temas ve kalabalık ortamlardan uzak durmalarını dile getirmesi mesai saatlerinde maalesef engel olunamaz bir hale geliyor.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani koronavirüs salgını sebebiyle uzmanların sürekli olarak yakın temas ve kalabalık ortamlardan uzak durmalarını dile getirmesi mesai saatlerinde maalesef engel olunamaz bir hale geliyor. Ülkemizde en fazla vaka sayısına sahip olan İstanbul'da özellikle mesai saatlerinde yoğun kalabalıklar oluşuyor. İş saatlerinde işe gitmek amacıyla toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, otobüs, metro ve minibüs duraklarında ciddi kalabalıklarda beklemek durumunda kalıyor. Bu durum büyük risk oluştursa da henüz bir önlem alınamadı.

Sosyal Mesafe Hiçe Sayılıyor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında sürekli olarak belirtilen mesafe olan 1.5 metre sosyal mesafe kuralı toplu taşıma araçlarında ve toplu taşıma araçlarına ait duraklarda hiçe sayılıyor. Bu durum virüsün daha hızlı yayılmasına sebep olsa da uzmanların tavsiyeleri vatandaşlar tarafından dikkate alınmıyor. Ülkemizde düşen vaka sayısı insanlar da bir rehavete yol açıyor gibi görünüyor. İstanbul için sürekli yeni uyarılar yapan Sağlık Bakanlığı, vatandaşların koronavirüs önlemlerine uymalarının önemini ortaya koyuyor. Önlemlere uyulduğu takdirde vaka sayılarında ciddi düşüşlerin olacağını sürekli olarak ifade eden uzmanlar, vatandaşların maske takmasını ve sosyal mesafe kurallarına uymasını tavsiye ediyor. Bugün sabah itibariyle görünen manzaralarda maalesef birçok yerde vatandaşlar uzmanların tavsiyelerine uymayarak sanki salgın yokmuş gibi davranıyor. İstanbul'un bazı semtlerinde yoğun olarak bu tarz manzaralara şahit olduğumuz son günlerde vaka sayılarında bu ilimizde artışın olduğu ve en temel nedeninin de yine sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmamasının olduğunu görmekteyiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.